​Także w jakimś i różnym przypadku kadra opiekująca się dziećmi wymaga być ściśle wykwalifikowana.

​Także w jednym i innym przypadku kadra opiekująca się dziećmi wymaga być właśnie wykwalifikowana. Wykonywany jest program wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Prywatne placówki są czynne dłużej niż publiczne, a czesne również nie przeważnie jest znaczne. Rodzice, którzy zdecydują się na posłanie własnego dziecka do własnego przedszkola przyciągają opinię na środowisko, w jakim maluch będzie żył. 

Strona i zaplecze lokalowe stanowią niewątpliwy przychód na rozwój dziecka. – Nasze przedszkole znajduje się w 100-metrowym, przystosowanym do spraw maluchów mieszkaniu. Z długoletniego doświadczenia wiem, że dzieci boją się dużych pomieszczeń, i u nas czują się po nisku gdy w lokalu. Dużym plusem jest zarówno niskie czesne, ponieważ zależy nam na ostatnim, by rodzice nie musieli płacić zbyt wiele – mówi jedna z właścicielek przedszkola. 

Dyrektor drinka z przedszkoli zaznacza natomiast, że atutem jej placówki jest teren zielony wokół przedszkola. – Wychowujemy dzieci jak żyć razem z naturą. Przechodzimy do dyspozycji duży ogród ze starodrzewem, a maluchy z znajoma pomocą prowadzą tu ogródek – mówi. – Warto wspomnieć, że mamy świeżą i mocną kadrę. Opiekunowie się nie zmieniają, natomiast zatem pozwala poczucie bezpieczeństwa maluchom – podkreśla .

Wiele placówek niepublicznych stosuje nowatorskie wyjście do wychowania przedszkolnego. Każda grupa posiada bezpośredniego opiekuna, który regularnie znajduje się z rodzicami kilka razy w roku. Opiekun pomaga ustalić indywidualny plan wychowawczy i dydaktyczny dla niemowlęcia, jaki jest robiony również w polskim przedszkolu kiedy dodatkowo w zakładzie malucha.

Posyłając dziecko do przedszkola warto zwrócić opinię na poznanie kadry i sprawdzić wachlarz zajęć dodatkowych, i obecny w wypadku placówek niepublicznych jest mocno szeroki. – Nasze przedszkole wyróżnia 17-letnie doświadczenie oraz autorskie programy dydaktyczne. Pracownicy idą do naszych działań z wszą pasją – mówi pani Alicja. – Rodzinna atmosfera i smaczne oraz praktyczne odżywianie sprawiają, że dzieci czują się u nas znacznie dobra – dodaje.

Także osoby Justyna, dyrektor samej z placówek za atut uznaje atmosferę występującą w jej ośrodku. – Jesteśmy małą placówką, dzięki czemu panuje u nas rodzinna atmosfera. Mamy indywidualne podejście do wszelkiego dziecka, które przewiduje się wygodne i indywidualne. Wyróżnia nas i atrakcyjny i silny program autorski poszerzony o wszechstronnie rozwijające zajęcia dodatkowe, w ramach czesnego – podkreśla dyrektor.

Niektóre placówki stosują wysokiej jakości systemy bezpieczeństwa. Wstęp na plac przedszkola będzie kontrolowany, oraz wszystkie sale oraz plac zabaw otoczone są monitoringiem kamer cyfrowych, z których podgląd udostępniony będzie rodzicom poprzez stronę internetową przedszkola.