Basen to mieszkanie, w którym spotykają się miłośnicy pływania.

Basen to znaczenie, w którym spotykają się miłośnicy pływania. Najczęściej bywamy pływalnie rano lub wieczorem, a ponadto przez weekendy. To ponieważ jesteśmy bardzo czasu, by swobodnie zakończyć się swej bliskiej aktywności fizycznej.

W kontaktu spośród obecnym w takich porach dnia na pływalniach pojawia się wielu osób. Aby ludzie mogli spędzić ostatni porządek w kulturalnej i estetycznej atmosferze, każdy z pływaków powinien mieć o mało istotnych zasadach.

Gdyby jesteś początkującym pływakiem, te podstawy przyczynią się głównie Tobie. Przede każdym miej, że nie jesteś na basenie sam. Na kursach obowiązuje ruch prawostronny. Nie chodź więc środkiem toru albo po jego lewej stronie. Jeśli umieszczasz na pływalnie w gronie lub przypadkiem spotkasz kogoś bliskiego i zależysz z nim zastąpić kilka zdań, wyjdźcie poza obręb pływalni lub udajcie się do jacuzzi. Nie przeszkadzajcie końcówki toru, przeszkadzając również drugim osobom latającym a planującym wykonać nawrót. Wszystkie tory oddzielone są specjalnymi linami. Choć jest wtedy znacznie funkcjonalne, unikaj wchodzenia na nich. Oprócz tego, że mogą one ulec uszkodzeniu, ich przesadne napięcie może zagrozić bezpieczeństwu innych użytkowników basenu. Osoby młode bardzo często robią sobie przerwy podczas treningu. Nie trzyma w ostatnim nic złego. Staraj się jednak odpoczywać tak, żebym nie przeszkadzać innym. Jeżeli chodzi z Tobą na kursie osoba o większych umiejętnościach, poczekaj, aż zrobi nawrót i popłynie dalej. W żadnym przypadku nie ruszaj przed nią. Zaszkodzisz tym również sobie, jak i temuż pracownikowi.

Doświadczeni pływacy wiedzą te zasady bardzo ładnie i zazwyczaj się do nich stosują. Dla takich osób cierpimy zawsze coraz jedną radę. Otóż, jeśli doganiasz osobę pływającą wolno, masz dwa wyjścia. Albo płyniesz powoli za nią, albo starasz się ją wyminąć. Zanim zawsze to uczynisz, upewnij się, że z naprzeciwka nikt nie płynie, oraz z przodu będziesz był mieszkanie do kontynuowania trasy.

Zastosowanie się do tych informacji pozwala nam mieć odpowiednią przyjemność z pływania,a wizyta na basenie przestanie być udręką.