Bezpieczne domy, bramy wjazdowe, drzwi, okna. Skuteczne alarmy. Radzimy jak wyposażyć dom, aby zachować się przed włamywaczami i wypadkami następującymi z zwykłego użytkowania?

Reklama: Zabezpieczenia specjalne Bydgoszcz

Bezpieczne domy, bramy wjazdowe, drzwi, okna. Skuteczne alarmy. Radzimy jak urządzić dom, aby ustrzec się przed złodziejami i wypadkami następującymi z codziennego użytkowania?
Włamanie do lokalu więc nie tylko strata ważnych rzeczy. Gdy prowadzi temu napad, robi to doświadczenie upokorzenia, obawy o podobnych, a też złości. I swój dom już absolutnie nie da nam się tak bezpieczny… Przed takimi pozycjami możemy się chronić mądrymi decyzjami, jakie będziemy robili w porządku wybierania działki oraz budowy domu. Zagrożeniem bezpieczeństwa dla mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, potrafią stanowić za kręte schody czy zbyt łatwy wstęp do nowych instalacji. Jak urządzić dom, aby zachować się przed włamywaczami i wypadkami wychodzącymi z zwykłego jego korzystania?
Miejsca najczęściej atakowane przez złodzieja
Wydobywają się przede każdym na elewacji ogrodowej – balkonowe drzwi, prowadzące z salonu na taras to jedno z „najczulszych” miejsc domu. Zagrożeniem potrafią stanowić okna sięgające do podłogi, dodatkowe drzwi do kotłowni, i nawet niewielkie okna piwniczne.
Wpadnięcie na taras zabezpieczyć powinno się oknami i roletami antywłamaniowymi (zawsze zasuwanymi na czas nieobecności domowników!). Okna piwniczne potrafią być urządzone w kraty. Drzwi do wnętrz gospodarczych, które na ogół usytuowane są w spokojnych miejscach, powinny istnieć również antywłamaniowe.
Inne bardziej charakterystyczne okna lub drzwi nie muszą mieć wielkiej klasy antywłamaniowej. A jeśli działka wydobywa się w środowisku oddalonym z tamtych zabudowań, należy również wzmocnić okna na poddaszu lub piętrze – wystarczy wyposażyć spożywa w rolety, tym całkowicie zwykłe.


Jak ułatwić pracę złodziejowi?
Jeśli budujemy dom z wielkimi wejściami zaś nie mamy elektronicznego monitoringu np. z panelem LCD, informującego, które wejścia są zamknięte, i jakie otwarte, możemy tworzyć kłopot z ich kontrolą. A wejść zapewne być znacznie: główne, drzwi na taras z salonu, drzwi na taras z jadalni, dojście do mieszkania gospodarczego, z jakiego można dostać się do garażu także do domu. Wtedy przed pójściem do rzeczy musimy sprawdzić aż troje lub więcej drzwi. Jak do tego dojdą jeszcze np. duże przeszklenia na parterze, na pewnie nie będziemy w stopniu sprawdzić wszystkich wejść. Im dobrze dom ma wejść, tymże daleko powinniśmy zastanowić się nad ich elektronicznym monitoringiem.
Jeśli jesteśmy alarm, jednak go nie używamy. Wyłączenie alarmu albo nie zasunięcie rolet antywłamaniowych na etap nieobecności domowników zdarza się nawet w tak zabezpieczonych domach, ale więc są one ochroną jedynie potencjalną. Niechęć do mienia z zastrzeżeń, za które sami zapłaciliśmy, sprowadza się dość często także dotyczy spośród ich niewygodnego stosowania zaś w skutku – „nie chce nam się załączać alarmu”. Zatem zanim wybierzemy system alarmowy czy rolety, sprawdźmy czy bez żadnego sporcie i ciężaru będziemy potrafili korzystać z ich dobrodziejstw.
Gdy kod do domu zna zbyt dużo kobiet. W postaci gdy kod do alarmu jest zwykle znany (gosposi, koleżankom, kuzynce itd.) lub same zapisany jest na karcie w naszym notatniku – więc właśnie samo, jakbyśmy zostawiali klucze pod wycieraczką. Zachowujmy numer rozbrajania alarmu ale dla najbliższych.
Bezmyślnością jest ponad zostawianie niezamkniętych drzwi nawet na bliską chwilę – gdy występujemy na piętrze lub w ogrodzie możemy przeżyć w chwilę pozbawieni kilku ważnych drobiazgów.
By nie okradli Cię z materiałów budowlanych
Z rynku budowy mogą zniknąć palety bloczków czy dachówek, rynny, elementy deskowania czy ogrodzenia.
Aby zminimalizować niebezpieczeństwo, należy zdecydować się na poszczególne albo mało rozwiązań:
tak rozplanować logistykę dostarczania produktów na budowę, żeby ówczesny one jako łatwo wykorzystywane (np. dachówki pisane na budowie dachu). Niestety, istnieje toż odpowiednio trudne. Warto skontaktować się z hurtownią, jak długo na jej zasięgu będziemy mogli magazynować nasz wcześniej kupiony materiał,
składować artykuły w tymczasowym magazynie, solidnie zabezpieczonym choćby prostym alarmem,
skorzystać z pomocy agencji warty bycia i wywiesić o tym wiedzę na platformie,
skorzystać ze stróża – który zdecyduje się „na koczowanie” na platformie. Bezwzględnie należy wyposażyć go w telefon komórkowy, a zimą (często także jesienią i wiosną) zapewnić ogrzewanie.
Jak wejść w błąd… złodzieja?
Dostarczają do ostatniego różnego typie atrapy, np. kamery. Ważna je wyposażyć nawet w czujnik ruchu, silnik oraz sygnalizator dźwiękowy. Detektor ruchu odpowiada na klub w obszarze działki, uruchamiając jednocześnie pulsującą czerwoną diodę oraz dwukrotny ruch celi w prawda zaś w lewo, co powoduje poczucie autentycznego monitoringu. Ponadto urządzenie jest funkcję ALERT uruchamianą przełącznikiem ON-OFF uważającym się w obudowie atrapy. W pracy ON trwa uruchomienie sygnału dźwiękowego w czasie wykrycia ruchu przez detektor.
Do dokonywania tego typu celi nie potrzeba nawet zasilania z budowie elektrycznej, bo pewno ona istnieć zasilana bateriami.
Bezpieczna działka
Najbezpieczniejsza toż taka, jaka widzi się na placu nowego osiedla strzeżonego domów jednorodzinnych. Jednak ludzie takich osiedli zyskują bezpieczeństwo często kosztem prywatności – wielu inwestorom taka rzecz nie odpowiada.
Zwykła nieruchomość jest wygodna wtedy, gdy sąsiaduje z różnymi, przeznaczonymi pod zabudowę jednorodzinną, natomiast nie z lasem lub łąką (to ryzyko wejścia na posesję jest wyższe). Najlepiej gdy agencja ochrony, policja czy pogotowie będą potrafiły bez wysiłku dotrzeć do działki (droga asfaltowa!) w kilkanaście minut.
Kiedy jednak upatrzona przez nas działka znajduje się w osobnym miejscu oraz z dala od centra – szczególnie ważna jest pomoc sąsiedzka, nawet sąsiadów oddalonych o kilkadziesiąt metrów. Sprawdźmy więc, czy mamy okazję z innymi sąsiadami po prostu zaprzyjaźnić się.
Najniebezpieczniejsza działa więc taka, jaka jest odsunięta od sąsiednich zabudowań, w jakich żyją mało nam dobrzy ludzie, z ważnym dojazdem. Nawet w sukcesie braku odpowiedniego zagrożenia, nasze poczucie bezpieczeństwa zapewne stanowić w takim miejscu znacznie małe.
Co zrobić, by furtki ani bramy wjazdowej nie otworzył złodziej?
Po pierwsze, powinny być one stale zamknięte, prócz momentów, gdy wychodzimy z budynku czy wyjeżdżamy samochodem z posesji. Umieszczane na elektromagnesy i kierowane pilotem współczesne bramy i furtki na wesele od razu zabezpieczone są przed rozpoczęciem z zewnątrz i wewnątrz – pod warunkiem, że złodziej nie zlokalizuje w zakładu pilota, co dało mu szybkie opuszczenie posesji wraz z znajomym samochodem. Piloty powinny otrzymywać się w sejfie na etap swej nieobecności (prócz tych, jakie nosimy przy sobie), też kiedy również pozostałe piloty sterujące np. systemem inteligentnym.
Niezbędnym zabezpieczeniem furtki i bramy wjazdowej powinno stanowić jej pewne oświetlenie – najlepiej określone w nocy, uniemożliwiające skryte nastawienie do furtki, lub działające na spacer blisko furtki lub bramy wjazdowej. Przy tak zabezpieczonej bramie złodziej nie odważy się podejmować prób pokonania zamka.
Gdy szczególnie chce nam na ochronie przed złodziejami – zaopatrzmy się w pilota z kodem dynamicznie zmiennym – w sukcesie posiadania np. 18 trylionów kombinacji, pilot za każdym razem wysyła inny kod do bramy, w układzie spośród obecnym nawet przechwycenie przez złodzieja ostatniego sygnału nic mu nie da.