Ciąża jest okresem, w jakim kobieta powinna szczególnie dbać o własne zęby.

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Ciąża jest okresem, w jakim osoba powinna szczególnie pamiętać o własne zęby. Są one w ostatnim momencie dużo dużo osłabione oraz odpowiednie na próchnicę, ponieważ prowadzące się dziecko zabiera mamie cenne minerały. Także wiele kobiet ogranicza mycie zębów z względu krwawiących dziąseł, co sprzyja rozwojowi płytki nazębnej i osadom. Jeśli dorzucimy do tego normalne podjadanie słodkich pokarmów, otrzymamy doskonałe powody do wzrostu bakterii, zagrażających także będącemu w brzuchu mamy dziecku.

Zatem w stopniu ciąży niezmiernie ważne jest prawidłowe odwiedzanie stomatologa. Jeżeli przyszła mama nie zdążyła wyleczyć zębów przed wejściem w ciążę, najlepszym etapem będzie środkowy trymestr, czyli 3 – 6 miesiąc.

Podczas ciąży można bezpiecznie przeprowadzać większość zabiegów stomatologiczych:

Bezpieczne wypełnianie ubytków – materiały stosowne do myślenia zastosowań nie przenikają poza ząb dodatkowo nie są zagrożenia dla płodu. Małe ubytki skutecznie leczymy bez potrzeb podawania znieczulenia, hamując rozwój próchnicy z korzyścią dla tworzymy i dziecka.

Właściwie dobrane znieczulenie – niezmiernie znaczące jest poinformowanie naszego stomatologa o ciąży przed zabiegiem, także takim, który chce znieczulenia miejscowego. Wybierze on więc środek nieobkurczający naczyń krwionośnych, bezpieczny dla płodu.

Leczenie kanałowe – w wypadku leczenia endodontycznego, odkładamy się z zastosowaniem zdjęcia RTG, zakładając czasowe wypełnienie do kanałów i zamykając leczenie po narodzeniu się dziecka.

Wybielanie zębów i style profilaktyczne – wpływ środków będących do tłumaczenia nie jest do tyłu przebadany pod kątem oddziaływania na płód, dlatego radzimy odłożyć ten styl na czas po porodu. W przebiegu ciąży zabieg wybielania można skutecznie zastąpić wykonując profesjonalną higienizację, która oprócz uczucia odświeżenia ochroni zęby przed szkodliwymi złogami i wzrostem bakterii.