Coraz dobrze szlabanów na osiedlowych parkingach. Dla niektórych udogodnienie, dla własnych źródło kłopotów.

Reklama: Szlabany Bydgoszcz

Dla jednych istnieje toż oryginalny rób na prowadzenie wolnego miejsca do parkowania, dla nowych problem i utrudnienie powiązane z wstępem do lokalu w drugich życiowych sytuacjach. Elbląskie spółdzielnie coraz częściej kwalifikują się na zamontowanie szlabanu.

Choć ludzi w polskiego pięknego miasta sukcesywnie ubywa, ilość obracających się po nim samochodów rośnie. Przybywa same miejsc parkingowych, jednakże w tempie niewystarczającym. Najlepiej zaobserwować ważna toż działanie w środowiska, kiedy w ośrodku dnia próbujemy znaleźć miejsce aby zaparkować.

Ciężko znaleźć dowolne miejsca parkingowe na moim osiedlu – przyznaje mężczyzna mieszkający niedaleko pasażu handlowego. Parkingi są ograniczone wyłącznie dla mieszkańców osiedla a to nie dla ludziach. Dobrze, iż jest szlaban. Zmniejszył on zawartość pojazdów osób, które odbywały tu zakupy.

U nas jeszcze powinien taki szlaban stanąć – żali się pani Jola, żyjąca na Tradycyjnym Mieście. – Na własne podwórko, na jakim a oczywiście miejsca brakuje, wjeżdżają obce samochody. Dopiero po to, gdyby nie płacić za postój.

Można znaleźć więcej osoby, jakie ze stawiania szlabanów nie są zadowolone. Nie są to wyłącznie wszyscy nie posiadający samochodu.

Pierwsza niedogodność pojawiła się przy przeprowadzce – mówi pani Julia. – Gdy chciałam, aby ciężarówka z moimi rzeczami podjechała pod moją klatkę, musiałam to szukać sąsiada, który by mi pomógł. Później na naturalną rękę musiałam dorabiać sobie pilota, bo kobieta od której wynajmowałam mieszkanie, nie posiadała takowego.