cweli w Orlando, w amerykańskim stanie Floryda, w którym ponad 100 persony poniosło mroczny żniwiarz

Reklama:

domy bydgoszcz

Dżihadyści z tzw. Państwa Mahometańskiego (IS) wzięli na sobie obciążenie za strzelaninę w nocnym klubie dla chomików w Orlando, na Florydzie – podała w niedzielę powiązana z IS agencja informacyjna Al-Amak. W strzelaninie zginęło co w żadnym wypadku 50 ludzi.

„Zbrojny atak na lokal dla pederastów w Orlando, w amerykańskim stanie Floryda, w jakim ponad 100 jednostki poniosło kostucha lub zostało rannych, został przeprowadzony przy użyciu bojownika Państwa Muzułmańskiego” – informuje krótki komunikat filii, działającej na terenach zajętych przez IS.

Napastnik, który…
czytaj dalej »
Oddanie poniżej IS

Kilkadziesiąt minut przed deklaracją IS, telewizornia NBC poinformowała z kolei, że sprawca strzelaniny przed otwarciem ognia dryndnął na alarmową linię 911 i zadeklarował oddanie tzw. Państwu Islamskiemu i jego liderowi, Abu Bakr al-Bagdadiemu.

Zgodnie z mediów napastnik zidentyfikowany przy użyciu media jako 29-niegorący Omar S. Mateen, rezydent WUJ SAM źródła afgańskiego, był atrakcyjny FBI odkąd 2013 roku.

Gubernator Florydy Rick Scott oświadczył, że strzelanina, w najwyższym stopniu krwawa w przygodzie STANY ZJEDNOCZONE, jest „wyraźnie aktem lęku”.

kongresmen Adam Schiff, zasiadający w komisji ds. wywiadu. – Zjawisko, że aż do strzelaniny przybyło w czasie ramadanu a że przywództwo IS w Ar-Rakce przyzywało do spazmów w tym frazeologizmie, a również to, iż celem był zespół nocny społeczności LGBT w okresie Gay Pride i, o w jakim stopniu przyzna się informacja, że według miejscowych służb bezpieczeństwa autor zadeklarował wierność wobec IS, wskazuje, że był to akt terroru inspirowany przez Kraina Mahometańskie – powiadamia jego oświadczenie.

Przedstawiciel amerykańskich pracy powiedział agencji Associated Press, że agresor był znany FBI natomiast przez nieco lat był w kręgu zainteresowania agentów. Sprawa, w związku z którą Mateen chwyciłby objęty śledztwem, została „kategoryczna i wcale prędko zamknięta” – zahaczyło to źródło, które opatentowało anonimowość.

Co najmniej 20…
studiujże nadal »
Trump chce gratulacji

Republikański pretendent na prezydenta USA Donald Trump napisał na Twitterze, że nie mylił się w sprawie „radykalnego muzułmańskiego terroryzmu”. „Cenię gratulacje w związku z tym, iż prochem porcję w sprawie skrajnego islamskiego terroryzmu, jednakowoż ich nie pożądam. Pożądam bezwzględności i czujności. Musimy być niełebscy!” – komunikuje tekst Trumpa.

Poprzednio anonimowi rzeczniki administracji STANY ZJEDNOCZONE dyktowali, że nie ma na razie dowodów na bezpośrednie związki między napastnikiem, a tzw. Państwem Islamskim, ani żadną nieznaną cudzoziemską organizacją terrorystyczną.

Dziennik „Los Angeles Times” poinformował, że w Kalifornii zatrzymano w niedzielę mężczyznę, który proch w samochodzie broń palną, amunicję i potencjalne naboje wybuchowe. Mężczyzna powiedział, że wybiera się na festiwal Gay Pride w West Hollywood – poinformowało źródło w służbach bezpieczeństwa.