Foy przywodzi, że po zwycięskich wyborach w październiku ub. roku, Prawo i Praworządność opasło polityczną obstawę

Sponsor: http://latwo-schudnij.pl/
„Financial Times”. Mowa ojczysta rząd chce usprawnić wizerunek

Poziom Beaty Szydło z pomocą okcydentalnych spin doktorów chce odzyskać dobrą opinię w Europie – pisze „Financial Times”. Dziennikarz gazety ustalił, iż w Londynie trwają poszukiwania firmy PR, która ma w tym pomóc.

Gdy pisze na swoim wydawniczym blogu dziennikarz „FT” Henry Foy, rząd w Warszawie zwrócił się już do kilku firm public relations spośród sadybą w Londynie, aby usprawnić nieosobistą podupadającą – poniżej oskarżeń o łamanie konstytucji – reputację.
„Nie mają znajomości i doświadczenia”

nad mediami publicznymi i prokuraturą. To wystraszyło inwestorów natomiast wywołało konsternację w zupełnej Europie, bo Polska pasła się do tego czasu sławetną reputacją w Unii Europejskiej.

Rząd goni więc firmy, która postąpi mu lepszą reklamę. „Warszawa korzystała w ciągu przeszłych miesięcy z negocjatorów, w tym szefa jednej spośród największych instytucji finansowych w kancie, aby zrobić nieformalne podchody aż do agencji PR” – pisze żurnalista, powołując się na dwie figury zapoznane z tematem.

Podkreśla też, że nowa administracja obawia się, że przegrywa komunikacyjną wojnę. – Oni zdają se materię, że nie mają pojęcia, jak to działa. Nie mają wiedzy ani pomiary – powiedział informator „FT”.

Gazeta przypomina, że porównywalne kroki poczyniła administracja Wiktora Orbana, która zatrudniła w 2011 roku agencję PR z Londynu. Madziary chciały polepszyć swój wyobrażenie w środku granicą po tym, jak Budapeszt w kontrowersyjny sposób zawęził niezależnością prywatnych mediów.
Wiadomość w celu inwestorów

„Władza w Polsce posądza panowanie pozostałych państw, instytucje europejskie i obcokrajowe media o prowadzenie przeciwko niej czarnego PR, wspieranego jeszcze za sprawą prounijną, liberalną opozycję”- studiujemy w „FT”.

„PiS, które wprowadziło podatek bankowy zaś potrzebuje wprowadzić podatek handlowy (czyli obłożyć podatkami dwa rynki zdominowane przez kapitał zagraniczny), powtarza, iż chce promować polski biznes bez szkody gwoli inwestorów obcojęzycznych” – pisze „FT”

Rzecznik poziomu Rafał Bochenek odmówił gazecie komentarza.

Co dalej z wyrokiem Trybunału?
Dodaj Komentarz

Forum jest aktualizowane w czasie realnym
Zasady forum

Ogłaszane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść sławy.