Garaż często jest celem włamywaczy. Dojazd do niego jest stosunkowo łatwy, a samochody czy motory to korzystny łup.

Reklama: Bramy garażowe Bydgoszcz

Garaż często bywa celem włamywaczy. Dojazd do niego jest stosunkowo łatwy, a samochody czy motory to zdrowy łup. Co w takim razie zrobić, by utrudnić osobom niepowołanym wstęp do ostatniej strony naszego domu/działki?

Jak zabezpieczyć garaż, uważający się w głowie budynku?

Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest pomieszczenie tego mieszkania systemem alarmowym, jaki posiadamy w następnej większości naszego domu. Warto zawsze pamiętać, by system umożliwiał wyodrębnienie tylko części garażowej. Stanowi wtedy ważne w sukcesie gdy pomieszczania mieszkalne będą wykluczone z ochrony, a my wciąż będziemy zależeli chronić nasz garaż.

Co w wypadku garażu wolnostojącego?

Jeśli posiadamy garaż wolnostojący, jaki potrzebujemy zabezpieczyć, to możemy wybierać spośród następujących wariantów:

– Że nasz garaż znajduje się niedaleko od domu, warto zainstalować w nim wyjątkowe bezprzewodowe czujki, dzięki którym można zacząć komunikację z centralą alarmową uważającą się w lokalu.

– W przypadku gdy garaż znajduje się w licznej przestrzeni od budynku mieszkalnego, wówczas warto zastosować własny system alarmowy. Odpowiednim rozwiązaniem są systemy z wbudowanym komunikatorem GSM, które kierują na telefon komórkowy daną o jakości włamania.