Impuls opętań i malarskiego aktu

, złożył niegodziwą propozycję a pokazał ogarnięcia prezentujące negliż. Jak relacjonował ojciec 16-latki, pedagog miał pokazywać najścia nagich białogłów i „pojawiła się jego naga postać”. Sytuacja niebieżąca miała wielce przestraszyć jego córkę.

Artysta-malarz, o którym mówił belfer, z jego konstrukcją nie ma zero wspólnego. Jest w ciągu propagowaniem umiejętności, atoli nie w takiej formie. – Dzieci przypadkiem nie, natomiast młodzież, która ma już te kilkanaście lat i zmierza ku dorosłości, powinna być prokurowana na przyjmowanie inscenizacji – rozprawia Adam Korsun, malarz.

Przestraszona nastolatka opowiedziała o zajściu swojemu ojcu, który przestrzegłby szkołę. – Dyrektor szkoły stwierdziła propozycję nauczyciela jako „niewłaściwą dobrze” i wyprawiłaby spotkanie z nauczycielem, próbując wyjaśnić pozycję oraz ostudzić ekscytacje. – Padały manewrowania jakiegokolwiek w ową stronę „pedofilstwo”, „pornografia” – mówi Elżbieta Zaremba, dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. – W mojej ocenie, na ten moment nie możemy używać takich słów – dopowiedziałaby.
Stracił głowę dla fotografowania

Pedagog się podtrzymywałby, iż stracił lecz wciąż głowę w celu pasji fotografowania. Unieważniłby spośród pracy. Gdy poinformowała szefowa szkoły, nauczyciel przekładałby się, że nie miał złych intencji a przeprosił za całą sytuację.

Tata nastolatki sprawdzałby wszelako, co zdziałałby dalej nauczyciel, jeżeli jego córka się zgodziła. Podkreślał, że dziewczyna jest nieletnia.

Szkoła ani nie broni, ani nie oskarża nauczyciela. – Rozpoznajemy sytuację. Wychowawcy rozmawiają z młodzieżą – wyjaśnia Zaremba.

Jak tłumaczy Jolanta Misiak z Kuratorium Nauki w Lublinie, mandat wykluczenia spośród fachu istnieje bardzo sporadycznie stosowana.

W związku z tym, że nauczyciel sam zwolnił się ze szkoły, nie zagrażają mu żadne konsekwencje.