istnieje dobranie parametrów opowieści narzędzia w zależności od warunków, w jakich będzie pracować. Jeżeli mamy niezmiernie zapylone środowisko pracy, wtenczas lepiej przesiać

Rozumujecie, że zimą należy rezygnować z roweru? Niepotrzebnie. Rower nie musi zostawać w piwnicy z wykorzystaniem trzy miesiące lecz wciąż dlatego że jest zimno zaś ślisko. Wystarczy się tylko odpowiednio przygotować i wyruszamy na szlak. Jazda rowerem po śniegu sprowadza tyle też zabawy co we wszystkich pozostałych porach roku.

By bez szkopułów uchować się ów zimny okres wystarczy stosować się do paru komend dotyczących sprzętu:

– Wypada zadbać o bezpieczeństwo, zimą rychlej robi się ciemno więc oświetlenie jest niezbędne, równie jak hamulce, zimą muszą robić bez zarzutów o w jakim stopniu tarczówki nie winienem sprawiać problemów to v – brake aktualnie nie są dobrym wyborem jako że kiedy na obręczy pojawi się lód(zimą to bardzo prawdopodobne) to jakość hamowania może znacznie zmaleć, klocki hamulcowe w zimie i szybciej się zużywają.

– Gdyby chodzi o bodziec bicykla, to zdecydowanie nie lubi jego osoba zimy zwłaszcza łańcuch i przerzutki, destruktywne dla nich prawdopodobnie być przede wszystkim sól i piasek. Zimą trzeba dedykować dużo więcej uwagi tym elementom i niezmiennie spożywa chędożyć. Najpoprawniej jest czyścić wpieprza zaraz po wycieczce. Najpierw należy usunąć bagnisko oraz piach, potem wytrzeć do sucha a na koniec wyczyścić benzyną ekstrakcyjną względnie specjalnie do nierzeczonego przeznaczonym odrdzewiaczem. Po tych wszystkich zabiegach można jeszcze posmarować łańcuch oliwką np. zielonym smarem Finnish Line. Śnieg niestety szybko wypłukuje smar.

– Opony z kolcami nie są warunkiem nieczczym do kawalerii po śniegu. Wystarczą znacznego opony z agresywnym bieżnikiem. Opony z kolcami przynoszą pożądany następstwo na lodzie tymczasem na asfalcie zdołają bardzo utrudniać jazdę. W zimie nie należy mocno pompować opon ponieważ znacznie redukuje owo przyczepność.

– Nie trzeba chyba dopowiadać, że dobrze jest czyścić cały rower po wyjeździe w zimie ponieważ jego części w w rzeczy samej ekstremalnych przesłankach pogodowych szybciej się spożywają.

Rynsztunek to jednak nie suma. Musimy również akuratnie zadbać o se. Zimą bardzo bieżący jest odpowiedni strój który nie owszem oszczędza nas przed wymogami pogodowymi przecież również sprawia poczucie komfortu. Wbrew blichtrom wcale nie wypada ubierać się grubo. Jesteśmy przecież w ciągłym kierunku i produkujemy niemało ciepła. Trzeba nic bardziej błędnego zadbać o to żeby to ciepło starczyło nam na dłużej. Ergo dopóki jesteśmy w ruchu w zupełności wystarczą nam dwie warstwy – gruba zimowa bielizna antypotna i oddychająca kurtka z softshellu. Pod innowacyjne zimowe spodnie rowerowe nie wypada zakładać kalesonów. W zwykłych butach SPD zamarzną ci zimą stopy więc w celu ochrony stóp należy aranżować względnie specjalny zimowy model obuwi SPD albo po prostu zakładać na buty. Jednak w zimie przyzwoiciej używać najzwyklejszych platformówek. Nie można oraz zapomnieć o głowie i rękach, które w zimie są bardziej narażone niż w różnych porach roku. Niezbędna jest zatem czapka pod kask oraz chusta, która ochroni szyję i twarz. Jeśli spaceruje o rąsi to musimy zaopatrzyć się w wyjątkowe zimowe rękawice rowerowe.

Technika jazdy jest równie znaczna. Ruszając, nie stawaj na pedały, bo tylne kołowrót nawiązuje buksować w śniegu i bez trudności wolno stracić zgodę. To samo kojarzy jazdy: staramy się pedałować z wysoką kadencją. W przedmiotu poprawy równowadze, można obniżyć siodełko, natomiast tym samym środek ciężkości, tudzież wyprostować sylwetkę, podnosząc mostek i kierownicę. Zimą nie należy zbytnio się rozpędzać natomiast delikatnie korzystać z hamulców i nie robić w tym czasie gwałtownych ruchów. Jak percypujemy zima wcale nie musi nam chować przyjemności jaką jest jazda na rowerze.