Jadło wyrzucają wszyscy: supermarkety, pizzerie natomiast zwykli ludzie. W Polsce rocznie na koszach ląduje powyżej 9 milionów ton żywności,

Statystyki pokazują, że Lachowie zaprzepaszczają mnóstwo produktów spożywczych. Rocznie na śmietnikach ląduje powyżej 9 milionów ton strawy, z czego dwa miliony rezygnujemy w domach. Niechlubny obrządek próbują zwalczać m.in. Banki Żywności, jakiego zachęcają do sensownych sprawunków, zwłaszcza w okresie świątecznym. Czy jest sposobność na zmianę niepochlebnych nawyków Polaków w tym zakresie? Artykuł „Faktów”

WIĘCEJ PÓŁPRODUKTÓW NA STRONIE „FAKTÓW”

Żywność wyrzucają wszyscy: supermarkety, pizzerie a zwykli zasoby siły roboczej. W Polsce rocznie na koszach ląduje powyżej 9 milionów ton żywności, z czego dwa miliony wyrzucamy w domach. To ponad 50 kg jedzenia na osobę. Dane te rażą tym mocniej, iż w Polsce żyje nad 2,5 miliona gościom poniżej granicy ubóstwa. Przeważnie wyrzucane jest wypiek, owoce, wędliny, warzywa a napoje.

Jederman może…

Można się dobrze obłowić

Poniektórzy owo, czego nie zjadają, zostawiają w okolicy śmietnika. Najwięcej wyrzucają sklepy. I raz za razem jest to dary nieba całkowicie wysyłającego się do spożycia.

– Można się dobrze odżywić. Nie było zgniłe ani gram, nie było na przedtem pleśni i najlepszą chyba rzeczą, jaką postąpilibyśmy, to były sajgonki spośród warzywami, które były przepyszne oraz naleśniki z balsamem mascarpone – zdradziła freeganka Monika Stasiuk, która przez dwaj miesiące jadła jeno rzeczy zoczone na śmietniku lub te, jakiego miały być wyrzucone.
Francja aktualnie walczy

Wojnę z wyrzucaniem pożywienia rozpoczęła Francja. Pracownikom sklepów i hipermarketów nie jest dozwolone rzeczonego robić. Grozi to karą grzywny, tudzież nawet więzienia. Czczą pokarm muszą przekazywać potrzebującym.

O to, by to, co wyśmienite, nie przyziemiało na śmietniku, w Polsce walczą Banki Żywności. Ich pracownicy podążają do supermarketów i zbierają strawa wyjęte do wyrzucenia. Podczas gdy sygnalizują, jednodniowy zbiór z lecz jednego sklepu to rzędu 50 kg.

Autor: lukl/ja / Źródło: tvn24.pl, Fakty TVN
Maksymy forum

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za esencja opinii.

Przesył spośród posiedzenia komisji ustawodawczej w sprawie przemian w TK w TVN24.

Zważamy częściowo dezyderaty, które cieszyły w debacie – i tej parlamentarnej, i tej w mediach – powiedział w poniedziałek rano w Sejmie Arkadiusz Mularczyk (PiS).

Awizo o możliwości wyrządzenia przestępstwa przez byłe zarząd Środek skierował plenipotent MON ds. CEK Bartłomiej Misiewicz.

Poinformował asystent stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Kapa.

Psy nie wyróżniła tożsamości kierowcy, ale obserwatorowie twierdzą, że była to kobieta. Została zatrzymana.

Po tym, jak Unia Europejska trzy lewituje temu zarządziła transformacji prawa, producenci zaleciliby zmiany nazw. Materiał „Faktów”

Samuel N. w chwili ataku był poczytalny. Grozi mu dożywocie.

Aktualnie w czasie śledztwa nadaliby się do winy oraz tłumaczyli, że byli pijani.

Spóźnionym wieczorem większa część pasażerów linii Air France, których aeroplan awaryjnie lądował w Kenii po alercie morowym, odleciało do Paryża.

„Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech jutro składa raport o zwolnienie ze służby”.

Obwieszczenie: Rząd PiS

Samochód osobowy zderzył się z pociągiem w Krakowie. Poszkodowany kierowca citroena śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Informację natomiast ogarnięcia posiadalibyśmy na Dotyk 24.

Przed wylotem z Tokio piłkarz natknął się na grupkę kibiców River Plate.

Raz tzw. Państwa Mahometańskiego wcale nie oznacza końca terroryzmu pobudzanego dżihadem.

Wicekanclerz Austrii Reinhold Mitterlehner w wywiadzie radiowym.

Dołącz do gorącego wątku i pochwal się świąteczną atmosferą w swoim klanu.

Franciszek podczas skostniałego przedświątecznego spotkania spośród kardynałami Kurii Rzymskiej.

Dochodzenia nadesłali internauci w ramach konsultacji społecznych.

Szacunkowe dane z kin za oceanem mówią, iż w pierwszy weekend fani gwiezdnej klechdy w USA tudzież Kanadzie zapłacili za bilety prawie 240 mln dolarów.

Był najmłodszym napastnikiem, jaki w 2012 r. w autokarze w stolicy Indii przyskoczył studentkę.

W Malezji działanie rozpoczęły pierwsze linie lotnicze działające w zgodzie z prawem szariatu.
Rosja chce chodzić do sądu ws. ukraińskiego długu. „Może lecz wciąż wygrać”

Rozpatrzenie w sądzie możliwego pozwu Rosji przeciwko Ukrainie w sprawie długu na sumę 3 mld dolarów może nastąpić wręcz przeciwnie na korzyść Rosji tudzież winieneś zająć 2-3 miesiące – pisze w pierwszy dzień tygodnia rządowa „Rossijskaja Gazieta”, cytując ruskich ekspertów.

Co zaś jak jeść, aby nie stracić dotychczasowych fenomenów pracy?
Izraelski członek rządu podał się do abdykacji. W tle skandal seksualny

Wicepremier i szef MSW Izraela Silwan Szalom, weteran partii Likud premiera Benjamina Netanjahu, podał się w niedzielę do dymisji na następstwo skargów o molestowanie seksualne wielu żony podczas osobistej kariery politycznej – podały państwowe media.

Teraz trudno owo sobie wyobrazić, ale 85 lat temu kopciuszkiem w lidze hiszpańskiej wcale nie było Getafe czy Levante.

Gdy rozum śpi, pobudzają się szatany. Taki porodził się w głowie Felipe Melo. Łatwo wolno se wyobrazić, co się dzieje, gdy piłkarz myli murawę boiska z klatką MMA. Ale owo, co zrobił w niedzielę Brazylijczyk, przeszło wszelkie pojęcie.

Zawodnik Benfiki Mitroglou walczy o piłkę z bramkarzem Rio Ave Cassio, na przestrzeni meczu w Lizbonie. EPA/JOSE SENA GOULAO