Jaka muzyka jest modna na weselach?

Reklama: Zespół weselny Bydgoszcz

Każda moda się zmienia, nawet moda na weselną muzykę. W sfery ślubnej, która również łatwo się rozwija, widzi się pokaźnie zmiany. Wesela zatrzymują się bardziej udane, pojawiają się na nich znalezione atrakcje, a huczne, wiejskie imprezy przechodzą w zapomnienie. Który planuje wtedy pomysł na muzykę, serwowaną na weselu? Jak powinno wyglądać idealne szczęście w okresie 2017?

Nikt nie ma wątpliwości, jak istotna jest gra na przyjęciu. Goście biorą na beztroską zabawę natomiast skoro jej nie dostaną, toż na pewnie nie ocenią dobrze całego przyjęcia. Wcześniej wystarczało, żeby system był po prostu wydajny i przypadł do gustu weselnikom. Dziś coraz częściej zastanawia się o tym, albo jest zgodni i notuje się w najmodniejsze trendy. W tyle, tak jak suknia ślubna, czy dekoracje, muzyka weselna również zależna jest modzie również wymaga jej cierpieć.

Muzyka weselna dawniej

Dawniej na widać nie istniałoby takiego problemu. Niektórzy nawet nie dbali o grze na żywo, a z braku funduszy wybierali odtwarzacz, który umilał czas wąskiemu gronu grupy i naszych. Ci, którzy regulowali się na ślubną orkiestrę, więcej nie dysponowalibyśmy większego problemu. Wybór był niewielki, dlatego każdy zespół weselny potrafiący grać, był w cenie. Nie istniałoby znacznej konkurencji i większość grup wykonywała tę samą muzykę, w łatwiejszy lub gorszy sposób. Przeważały rytmy biesiadne, potem popularne stawało się disco polo, które chociaż przez dużo jest brane za absolutnie nie na zajęciu. Moda na muzykę ślubną rozpoczęła się rozwijać dopiero niedawno, gdy na zbytu pojawiło się więcej muzyków, którzy zaczęli z sobą konkurować jakością. Teraz światy są bardzo różne, jest w czym wybierać, stały się oraz bardziej wygodne i zawodowe, co wpisuje się w ciąg całej branży ślubnej. Jest wciąż kilka trendów, które potrafimy obserwować, a które w terminie 2017 będą odgrywać kluczową rolę.

DJ zamiast zespołu weselnego

Z roku na rok widać, jak pozycja DJ-a na targu muzyki ślubnej jest. Dawniej uważani za nieodpowiednią oprawę tak istotnej uroczystości, bo „dodają się właśnie na dyskotekę”, z okresem trwali się rozchwytywani a ostatnie nie właśnie przez pary z ograniczonym budżetem. Teraz najlepsi DJ-e to więcej spory wydatek, a mimo wtedy nie narzekają na zabieg klientów. Dzieje się tak często dlatego, że DJ uchodzi za przepis na nowe wesele, a tymczasem takie jest już w modzie. Zespoły zestawione z mało osób przygrywające stare, nudne muzyki nie zapisują się w film takiego właśnie wesela. Co innego DJ, który pisze na najświeższe hity, i przy tym pięknie i dowcipnie pełni funkcję wodzireja na weselu. Taka opcja świetnie się doświadczyłam i 2017 roku jeszcze bardzo par się na nią planuje.

Jakie rodzaje muzyczne królują na weselu?

Różnice widać ponadto w piosenkach, które potrafimy usłyszeć na szczęściu. Zdecydowanie nie pojawiają się już stare, biesiadne hity, zamiast tego zauważymy coraz dużo przebojów popularnych aktualnie zespołów jak ENEJ, czy Piersi. Także popularne dawniej disco polo uległo zmianie. Co zasada nie zniknęło, ale dawnych muzyków wyparli nowi, spośród ich nowoczesnymi, bardziej skutecznymi kawałkami, gdzie mniej śpiewa się o miłości, a bardzo o świetnej zabawie. Wynik jest jednak taki, iż te krótkie i silne utwory znacznie szybko podbijają parkiet, tymże niezwykle, że zdrowe osoby, które przecież stanowią większość na szczęściu, nie potrafią zajmować się przy „Kawiarenkach” albo „Hej z góry, z głowy”.

Weselne zabawy

Innym ciekawym trendem istnieje obecne, jak zmieniły się weselne zabawy. Moment, który stanowił przeważnie albo znienawidzony albo uwielbiany, ale wciąż bardzo kontrowersyjny. Dlaczego? Gra w języku przebijania balonów poprzez siadanie na nich, na zapewne nie jest za wyszukana. Tematem było zatem, że te przyjemności zawsze nawiązywały w jakiś klucz do sytuacji intymnych, a przecież prawie nikt nie czuje się w takiej atmosferze komfortowo. Dlatego już wiele par w zespole czyni z zabaw, i też, które je rezygnują, całkowicie zmieniają zasady. Jakie zabawy będą panować na weselach w 2017 roku? Modna jest wciąż gra w zoo, która wykonywa, że członkowie rodziny odgrywają poszczególne role, biegając wokół krzeseł. Często młodej parze dokonuje się także tzw. test zgodności małżeńskiej albo orkiestra odczytuje ciekawą historię/bajkę stworzoną zwłaszcza dla tej młodej pary. Takie uroczystości na chyba nikogo nie spłoszą, i wciąż są dowcipne, a przy tym utrzymane w wygodnej konwencji.

Trendy weselne 2016 nie pojawiły się znikąd. Już od wielu lat mogliśmy obserwować pewne tendencje, które z czasem będą wyłącznie się umacniać. Wszystko po to, aby zabawa weselna bardziej odpowiadała młodemu pokoleniu i odrzucała starodawne tradycje, które nijak liczą się do współczesności.