Już niebawem rozpoczną się prace nad rozbudową i modernizacją Teatru Kameralnego w Bydgoszczy.

Reklama: nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Już niebawem podejmą się prace nad ekspansją i innowacją Teatru Kameralnego w Bydgoszczy.

Pomagania przy niszczejącym z wielu lat budynku dawnego teatru zaczną się od rozbiórek. Kiedy? 

.Trudno podjąć jeden krótki czas i ze względu na aurę. W wczesnej kolejności zostaną rozebrane zbędne i zmęczone parterowe przybudówki. To dopuści przygotowanie terenu pod inwestycję. Teraz jest postępowanie przetargowe, jakie obejmuje wyłonić wykonawcę rozbiórek. 

Na ciosie idą też prace projektowe, mają się zakończyć do wiosny. Co złapie się w zrekonstruowanym i podniesionym budynku? Między innymi wielka sala z salą na 187 miejsc, która będzie brała kształt amfiteatralny, hol z kieszeniami i miejscami obsługi widzów, foyer, szatnie oraz kawiarenka. W okolicy dla artystów projektanci muszą uwzględnić m.in. funkcjonalną część z pełnym wyposażeniem, magazyny, garderoby, pomieszczenia technologiczne i socjalne oraz sale prób scenicznych. 

Zmodernizowany dom będzie przede każdym spełniał rolę sceny teatralnej dla niemowląt i klasie. 

Jak tłumaczy ratusz, oprócz głównego budynku dawnego teatru, który wynika z dodatkowej części dziewiętnastego wieku, zostanie także zachowany dom stojący u, czyli przy Grodzkiej 16. Należy o konstrukcję usadowioną między teatrem a seminarium, którą z wykorzystania wyłączono pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. 

Cała inwestycja powinna się przerwać w 2019 roku. Jej wydatek mierzy się na 20 milionów świetnych także przypisuje być wytworzona w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W budżecie miasta na aktualny rok zarezerwowano 1,5 miliona dobrych na dokończenie prac przygotowawczych, niezbędne rozbiórki i otwarcie inwestycji.