Kiedy w zdrowi system komunikować nasze zwierzęta w autobusie?

Reklama: Szkoła jazdy Bydgoszcz

Choć polskie ustawa nie reguluje istotnego sposobu komunikowania psów i kotów w samochodzie, wówczas w Kodeksie drogowym można wyszukać zapis, według którego pełne zwierzęta należy przewozić w sposób miły oraz nieograniczający widoczności kierowcy. Kiedy chodzi to umieć? Mamy najważniejsze informacji.

Planujesz wakacyjny wyjazd nad morze, w administracje czy nad jezioro? Jeżeli pragniesz wynieść ze sobą psa lub kota, poza dokładnym sprawdzeniem auta – stanu obrazu w napędzie, płynu do spryskiwaczy czy sprawności układu hamowania – umieść w autobusie dodatkowe wyposażenie dedykowane do transportu zwierząt, czyli transportery, szelki oraz kotary lub kratki oddzielające zwierzęta od przestrzeni kierowcy.

Pamiętaj, bez powodu na obecne, jaki typ zwierzęcia przewozisz, musisz zadbać o jego bezpieczeństwo.

Przewożenie psa w samochodzie – czego się wystrzegać?

Najprawdziwszym oraz systematycznie pisanym przez kierowców brakiem jest prowadzenie psa z przodu bez żadnego zabezpieczenia. Zwierzę, które chętnie przebiera się po aucie, że nie

tylko rozpraszać uwagę kierującego, a także zablokować wjazd do pedałów czy skrzyni biegów. Pamiętaj również, że podczas gwałtownego hamowania pies w wózku (tak jedno kiedy przedstawiciel) zostaje bezwładnie wyrzucony do początku. Prawa fizyki są w tym wypadku bezwzględne. W trakcie wypadku, jeśli samochód lata z dozwoloną w centrum prędkością 50km/h, niewielki pupil ważący tylko 3 kg odpowiada masie aż 93 kg.

Nie powinno się także dopuszczać do postaci, w której zwierzęta – nawet te średnie – pasują na półce przy przedniej szybie. To ogromnie obniża widoczność! Unikaj te przewożenia stworzeń w bagażniku – czarne i ograniczone miejsce, nieznane szumy otoczenia mogą wyrządzić, że Twój podopieczny rozpocznie się bać podróży samochodem.

Jak prowadzić małe koty oraz psy autem?

Najskuteczniejszym tonem na solidne przewożenie małych zwierzaków (psy i koty do 10 kg) jest umiejscowienie ich w określonych transporterach. Klatki te wagą istnieć przymocowane do tylnego mieszkania za usługą pasów. Stabilny transporter pozwoli zaoszczędzić wielu stresów zarówno czworonogowi, kiedy i Tobie.

Wielkość transportera jest zdeterminowana od rozmiaru zwierzaka. Sprawdź, czy Twój pupil będzie mógł się wewnątrz spokojnie poruszać (np. odwrócić się w nową część). Zwierzak nie chce przeniknąć do specyfiku, a gdyby już jest wewnątrz, zaczyna skomleć? Możesz postawić transporter w taki system, aby zwierzęcy pasażer miał na Ciebie oko – na może poczuje się tak i pewnie.

Jak przewozić duże psy samochodem?

Duże psy (z 10 do 30 kg) bynajmniej nie mieszczą się w transporterze. Rozwiązaniem wykazuje się zakup zmiennych i sztywnych szelek, które potem odznacza się do stanu bezpieczeństwa. Szelki samochodowe dla psów są wypełnione miękką pianką a potrafią istnieć organizowane. Jeśli Twój uczeń stanowi bardzo pomysłowy, na tylnych siedzeniach zamontuj też specjalną matę, mocowaną do zagłówków foteli. Dzięki niej partner wycieczki nie przedostanie się na idealne mieszkania a zarówno nie rzuci na niej własnej sierści.

Jak zadbać o komfort pupila w trakcie jazdy?

W sukcesu dalszych i dalszych podróży wymaganie są częstsze postoje – najlepiej co 2 godziny. Na pewno pies będzie Ciż atrakcyjny, jeśli w trudne lato nalejesz mu na odpoczynku wody do miski (warto zaopatrzyć się w silikonowe składane miski podróżne – są dostępne oraz blokują kilkoro miejsca).

Jeśli przewożenie psa czy kota samochodem jest zaledwie przed Tobą, nie istniejesz w stanie przeznaczyć, jak uchroni się Twój pupil. Umiesz się przecież do tegoż ściśle przygotować. Staraj się nie karmić psa lub kota bezpośrednio przed wyjazdem – zwierzęta – właśnie kiedy pracownicy – miewają chorobę lokomocyjną. Nastaw się więcej na aktualne, że droga autem z czworonogiem żąda od Ciebie płynniejszego prowadzenia. W trakcie podróży unikaj przeciągów, by zwierzak się nie przeziębił.