Konsekwencja to nić wiążąca pozostałe elementy aranżacji mieszkania w taki rozwiązanie, że całość wygląda razem znacznie dobro.

Reklama: Plisy Bydgoszcz

Konsekwencję to nić wiążąca inne elementy aranżacji mieszkania w taki zabieg, że całość wygląda razem dużo dokładnie. Tą nicią pewno istnieć kolor, kształt lub motyw, czy zastosowane materiały. A też dużo uchwycić wysoce niż samą nić równocześnie. 

Wybór koloru wnętrza

Jedynym w kluczy do spójności pomieszczenia jest wyważony dobór barw. Dokładnie zaś rzecz mając, taki ich wybór, by wybrały do siebie nie tylko w jakimś pomieszczeniu z specjalna, a również utrzymaniu jako całości. Jeśli zatem jeden pokój tworzymy w ciepłych beżach z ognistymi pomarańczowymi dodatkami, to wydając do pastelowego przedpokoju, raczej poczujemy dysonans. Punkt ciężkości przesuwa nam się tutaj głównie wzdłuż dwóch osi: z ciepłych do zimnych, od nasyconych po pastele. Co nie znaczy, że nie można ich stosować: jeśli natomiast w jasnym pokoju z błękitnymi dodatkami pojawi się nagle żółta poduszka na kanapie, więc o wprowadzić pozostałe elementy, jakie będą z nią pisać: tacę na filiżanki, doniczkę, fotel. Żółta poduszka pozostaje solo? Niech to kolor ten pojawi się w drugich miejscach także w sztuce jednego wielkiego akcentu. Zamiana wyjątku w zasadę nie jest wystarczająco trudna, a może zdziałać cuda.

Jakie środki do aranżacji spójnego wnętrza najlepiej wybrać?

Najłatwiej postawić na stały wybór danego rodzaju materiałów. Elementy naturalistyczne to drewno, cegła, surowy beton. Tworzywa oryginalne i chrom kształtują się do mieszkań nowoczesnych, minimalistycznych. Tkaniny nadają przytulności wnętrzu. Czyli to świadczy, że nie mogą stać razem? Ależ oczywiście, że potrafią! Prawie wszystkie połączenie jest dozwolone, ale pod pewnym warunkiem: będzie ciągłe i wykorzystywane konsekwentnie.

Spójne aranżacje wnętrz to dodatkowo stany oraz problemy przewodnie

Wybrany motyw potrafi uzasadnić wiele karkołomnych na ważny rzut oka zabiegów aranżacyjnych i pozwalać na budowanie różnych kolorów oraz materiałów. Ważne, żeby nie przesadzić z natężeniem wzorów, szczególnie w małych miejscach i przerabiać je z powierzchniami gładkimi, jednolitymi. Tapeta w sowy utrzymana w pastelowej barwie z zasłonką w sowy soczyście kolorowe oraz figurkami różnych typów oraz kolorów może przyprawić o zawrót głowy.

Chcąc urządzić idealnie spójne wnętrze trzeba zgrać pod względem formy, stanu i koloru wszystkie elementy wyposażenia.

Kontekst: otoczenie i klienci

Rozpocznijmy od tego, że utrzymanie nie jest zawieszone w nicości i powodowane dla samego wyglądu. Wydobywa się w pewnym, określonym budynku: domu, lofcie, w blokowisku. Budynek idzie w bardzo znanym otoczeniu, które wziera do wnętrza choćby widokiem z okien. Łukowe wykusze okien i wysokie sklepienia starej kamienicy, obraz na tradycyjne miasto, natomiast w sposobie pomarańczowe ściany oraz meble z sklejki w kolorze buku? Hmm…

Kolejna myśl to jedni mieszkańcy. Wnętrze powinno odzwierciedlać temperament i zainteresowania użytkowników. Dopasowywać się w ich sposób bycia. Białe płytki na szeroki połysk w przedpokoju mieszkania rodziny z trójką kilkuletnich dzieci? Że i piękne, ale mało istotne, a zabrudzona wiecznie podłoga, lub umęczeni jej stałym wycieraniem gospodarze nie dodadzą lokum uroku. Nie patrzmy a na utrzymanie tylko jako wnętrze, i właściwie element większej sumie i codzienności mieszkających je mieszkańców. Cała reszta to substancja, kolor i kształt.

Podłogi pasujące do aranżacji wnętrza

Tutaj obowiązuje zasada – im trochę, tym znacznie. Stylów i kolorów, oczywiście. Spójność do poziomu podłogi zmniejsza się tym samym materiałem, wielkością płytek, kształtem wzorów, kolorystyką. Tylko poszczególny element musi łączyć wszystko w sumę. Najlepiej, by podłoga przepływała między pomieszczeniami bez progów i listew, zamykając się jedynie w łazience, toalecie, czy kuchni, czasem przedpokoju. Ważna więcej będzie paleta barw: szarości czy beże, nasycone czy pastele? Jeśli wymienia się rodzaj posadzki, niech pozostanie utrzymana w tejże samej tonacji kolorystycznej: czerń i biel, szarości, beż -czekolada a własne dużo dobrze skojarzone zestawienia kolorystyczne utrzymają harmonijną całość.

W pewnych wnętrzach podłoga stanowi duży akcent choćby przez to, że w wszelkim miejscu ma być różny kolor. Silna a tak, choć zabieg jest delikatny. Zachowajmy to koniecznie ten tenże materiał, pozycja oraz układ płytek.

Jeśli a obecnie nosimy w mieszkaniu – chociażby wynajmowanym – inne typy i modele posadzki w osobnych pokojach, dobrze żeby było wymyślić im wspólny motyw przewodni: jednolite np. jednokolorowe listwy przypodłogowe, dywaniki o podobnym wzorze i kolorystyce itp. każde wnętrze odda się poprawić.

Wykończenie ścian

W takich fajnych czasach żyjemy, że w myśli wszystko jest popularne. Oraz możliwości wykończenia ścian zależne są jedynie budżetem a swoją myślą. Oglądamy katalogi, dochodzimy do sklepu – wszystko nam się podoba. A tak powstaje pokusa: może żeby tak zastosować kilka rozwiązań? Proszę bardzo, byle dobrze także z umiarem. Znane jest montowanie kilku innych wykończeń w samym miejscu: gładkie ściany, surowy beton, stara cegła, tapeta albo fototapeta… Albo wtedy chyba znacznie wyglądać? Jak wysoce, pod warunkiem, że konsekwentnie i powtarzalnie wykorzystamy je w wszystkim mieszkaniu. Myśląc o tle dla bardziej silnych akcentów. Jeżeli w samym miejscu zastosujemy czarno-białą fototapetę w zdjęciu z cegłą, toż po pierwsze pozostałe ściany tak będzie zachować ładne i białe, i po drugie podobny model warto powtórzyć w przedpokoju i kolejnych pokojach.

Meble w aranżacji spójnego wnętrza

Prosta szafa wnękowa w przedpokoju, jasne meble z płyty w sypialni, a za progiem pokoju dziennego zdobne antyki w stopniach mahoniu? Tutaj trzeba mocno popracować nad równowagą. Meble położone w wszelkim życiu łączyć może styl, materiał oraz kolor. Wybieramy co chwila poszczególny element, który połączy je całe. Pozostałymi można żonglować. Byle umiejętnie. Widocznym będzie, jeśli w pokoju dziecięcym lub przedpokoju znajdą się meble z laminatów, jednak w salonie mamy drewniane. Popularne i dalej spójne, jeśli zachowamy jednolitą tonację kolorystyczną i charakter. Świetnie te wyglądają zestawienia mebli o różnej stylistyce, gdy dodaje je coś bardzo więcej jedną tylko obecność w jakimś miejscu.

Elementy w aranżacji wnętrz

Różne drobiazgi codziennego użytku a takie, jakie posiadają tylko zdobić otrzymują się w wszystkim domu. I z ciepłym powodzeniem mogą wnętrze zdobić, kiedy i oszpecić. Kosz na śmieci, plan na granicy, i nawet ręcznik kuchenny winnym być dobierane pod kątem spójności kolorystycznej, towarów lub kształtów.

Powtarzalność i konsekwencja odgrywają tu kluczowe znaczenie. I dopasowanie do poziomu całości wnętrza. Jeśli wtedy na jakiejś komodzie postawimy żółty ceramiczny wazon, obecne na kolejnej może stanąć szklany albo gliniany, przecież w żadnym wypadku różowy!