Lepszy krem nawilżający czy przeciwzmarszczkowy? Kiedy sięgnąć po ciężkie kosmetyki także z których zacząć? Dr Maria Noszczyk, dermatolog kosmetolog, radzi, jak pamiętać o skórę, aby jak najdłużej zachować jej coś.

Reklama: http://www.romanskagocka.pl/

Lepszy krem nawilżający czy przeciwzmarszczkowy? Kiedy sięgnąć po ciężkie kosmetyki oraz z których zacząć? Dr Maria Noszczyk, dermatolog kosmetolog, radzi, jak pamiętać o skórę, by jak najdłużej zachować jej coś.

Karolina Stępniewska: – Kiedy należy sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy – czyli w okresie, kiedy pierwsze zmarszczki już się pojawią, czy raczej zanim to się wydarzy? I przede wszystkim, co stworzyć w pozycji, jak bierzemy na przykład suchą skórę a tak właściwie czujemy, że lepiej byłoby traktować kremu nawilżającego, przecież nie chcemy i zaniedbać kwestii zmarszczek… Co stanowi istotniejsze: zapobieganie czy nawilżanie?

Suchość skóry jest drinkiem z względów przyspieszenia procesów starzenia, więc jeżeli ktoś jest permanentnie suchą skórę, to zwiększa starzenie. Powinien to wybrać kosmetyk koncentrujący się na łatwiejszym nawilżaniu. Tak właściwie różnica pomiędzy kremem nawilżającym a przeciwzmarszczkowym jest w składnikach aktywnych. Powiedziałabym, że kosmetyk przeciwzmarszczkowy więc jest krem nawilżający plus coś więcej – każdy krem przeciwzmarszczkowy jest dodatkowo kremem nawilżającym, ale tak bywa, że on jest daleko słaby i dlatego, jeśli gość stanowi bardzo suchą, odtłuszczoną skórę toż nie zaspokoi jej potrzeb. 

W takim przykładu w początkowym rzędzie powinien się chyba skoncentrować na nawilżaniu skóry, tym niezwykle, że tak tak w wielu kosmetykach przeciwzmarszczkowych tych segmentów aktywnych przeciwzmarszczkowych dobrze nie istnieje właściwie dużo. Dobry krem nawilżający jest znacznie łatwiejszy niż taki sobie krem przeciwzmarszczkowy. Łączmy się na nawilżającym kremie, skoro jego standardową pracą jest gwarancja i nawilżanie skóry. Chociaż rzeczywiście, w jakimkolwiek momencie warto rozpocząć stosowanie mocniejszych kosmetyków – i daleko uczynić to wcześniej niż później.