Literatura faktu, czyli biografie, autobiografie, dzienniki, problemy i reportaże, to sprawa dla kobiet, które z czytania pochodzą nie tylko przyjemność, lecz jednocześnie wiedzę.

Literatura faktu, czyli biografie, autobiografie, dzienniki, wywiady i reportaże, to możliwość dla osób, które z czytania wykorzystują nie tylko przyjemność, ale jednocześnie wiedzę. Literatura faktu więc nie tylko książki o wojnie i informacje historyczne. Znaczną cecha tego działu zajmują współczesne biografie i autobiografie.

Biografie znanych sportowców

Autobiografia samego z najbardziej banalnych i utytułowanych tenisistów, Andre Agassiego, to niepowtarzalna z najbardziej wciągających książek o działaniu sportowców. Agassi prowadzi w pracy o naszym dzieciństwie, trudnej informacji z rodzicem, młodzieńczym buncie i późniejszej karierze. Co ciekawe, triumfator ośmiu turniejów wielkoszlemowych plus były lider światowego rankingu wyjawia, że przez część własnego działania nienawidził prezentować w tenisa. W „Open” Amerykanin opisuje kulisy swoich sukcesów, zmagania z nudą i paraliżującą kontuzją. Zamieszczona w 2009 roku praca była się momentalnym bestsellerem. Z zapartym tchem czytają ją nawet osoby, które nigdy nie miały rakiety w rękach. Prowadzi ona bo nie jedynie o sporcie, natomiast jest przede każdym dobrą lekturą psychologiczną.

Biografie rodzinne

Historia wybitnego malarza Zdzisława Beksińskiego też jego syna Tomasza – tłumacza i dziennikarza – to czysty produkt na pracę. Lektura w piękni sposób ukazuje kluczowe dla Beksińskich balansowanie pomiędzy byciem i śmiercią. Pełna jest złych elementów, artystycznych obsesji, a nawet szału. Z drugiej strony, istnieje obecne również praca o miłości, o desperackim poszukiwaniu innej osoby. To wieloperspektywiczna opowieść, która tak mocno porusza i zajmuje. Zainteresowanie Beksińskimi zdecydowanie wzrosło w poprzednim czasie, od w kinach pojawił się film „Ostatnia rodzina” ukazujący historię ojca i syna. Przy okazji seansu warto nauczyć się zarówno z pracą.

Najnowsze książki biograficzne

Tony Halik, a właściwie Mieczysław Sędzimir, to linię kultowa. Znany podróżnik i dziennikarz prowadził barwne życie, w jakim trudno odróżnić fakty od fantazji. Słynął z koloryzowania: często wymyślał sobie nową tożsamość i składał swój życiorys od inna. Niewiele kobiet że z całą pewnością stwierdzić, kim Halik był naprawdę, nawet jego najulubieńsi. Podczas pracy czytelnik musi tenże oddzielać prawdę od nieprawdy, stanowić o tym, w co wybiera uwierzyć. I praca w niezwykły sposób ukazuje historię XX wieku – czasy okupacji, powojenne emigracje a przeżycie w czasach PRL. Jest to znacznie sama z najświeższych informacji na zbycie wydawniczym.