Mowa ojczysta, tudzież opozycja do spółki z Komisją Europejską zagraża tej niepodległości. Spaceruje o sytuacji zaostrzyć ów konflikt

Nie maleją niestateczne emocje związane z negocjacjami pośrodku Komisją Europejską a polskim rządem. We wtorek szef rządu spotka się z Fransem Timmermansem, a opór dysputuje na temat projektów zmian w ustawie o Sądzie Ustrojowym.– Gra, która będzie toczyła się teraz, będzie polegała na przekonaniu przez PiS swoich wyborców, że dowolne ustępstwa na przedmiot Komisji Europejskiej ws. Trybunału Konstytucyjnego, to sukces negocjacyjny strony rządowej. Co więcej będzie to tak przestawiane, że nie są owo właściwie niemiernego ustępstwa – uważa Krzysztof Skórzyński.
czytaj więcej »

Krzysztof Skórzyński

W poniedziałek w przybliżeniu południa Komisja Europejska miała donieść opinię na temat praworządności w Polsce. Miast nierzeczonego rzecznik KE Margaritis Schinas poinformował pismaków, iż trwa dialog w myśli rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. – Cały okres trwają konstruktywne rozmowy spośród polskimi władzami a mamy nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie – powiedział. Jak rozróżnia sprawozdawca Faktów TVN Krzysztof Skórzyński, „polskiemu rządowi ewidentnie załapałoby zależeć na tym, tak aby załagodzić tę sytuację”. – Takie prawdopodobnie są także oczekiwania elektoratu Upoważnienia i Praworządności, by na jakichś warunkach, krewnych pułapowi, ten konflikt „załatwić” – deklamuje Skórzyński. Jego zdaniem „sam fakt, iż koryfeusz siada do rozmów, istnieje gestem ogromnie, bardzo apetycznym”.
odczytuj więcej »

Jakub Sobieniowski

Mocna debata pomiędzy poziomem a obiekcją, która płomienna w piątek w Sejmie po wystąpieniu premier Beaty Szydło, jest – w pojęciu Jakuba Sobieniowskiego – jakością zyskania „podczas gdy najwięcej do środka na wstrętach zewnętrznych”. – Chodzi o to, żeby pokazać, że szczebel broni niezawisłości , żeby bezpiecznie wzmocnić swoją pozycję negocjacyjną – ocenił reporter Faktów TVN. – Nie wiem, azali się uda tudzież nie przesądzam. Wątpię – dodał.
czytaj więcej »

Krzysztof Skórzyński

Piątkowe wystąpienie zwierzchniczki rządu w Sejmie było – podczas gdy mniema Krzysztof Skórzyński – wychwycone na przyrządzanie elektoratu Zarządzenia i Sprawiedliwości na poważne ustępstwa w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i Komisji Europejskiej. – Żeby przekroczyć granicę natomiast pójść na drugą paginę, to trzeba najpierw bardzo mocno wyeksponować swoje żądania – stwierdził reporter polityczny Faktów TVN.
studiuj więcej »

Jakub Sobieniowski

Prezes rady ministrów Beata Szydło chce przeprosin od Billa Clintona wewnątrz jego słowa, że Polska ma problem z demokracją, i prezes PiS Jarosław Kaczyński wysłałby niedawnego prezydenta na badania medyczne. – Słuchałbym tamtego, co mówi Bill Clinton i reagował spokojnie – komentował w TVN24 Jakub Sobieniowski. Reporter „Faktów TVN” przyznał, że bez względu na to, bądź Clinton przedstawiał wykrzywiony obraz Polszczyzna, to jego słowa są bardzo grunt. – Być może wkrótce będzie on mężczyzną dama prezydent STANY ZJEDNOCZONE, ergo trzeba z uwagą wsłuchiwać się w jego słowa. Ostre kontrakcje mogą tylko negatywnie wpływać na nasze percepcja w środku granicą – uważa Jakub Sobieniowski.
czytaj więcej »

dostrzeż więcej »

Wirtualny spacer

30 lat po największej zguby elektrowni jądrowej w historyjce ziemio Witalij Tatarczuk, ewakuowany lokator Prypeci, położonej 4 km od reaktora w Czarnobylu, zawraca do swojego miasta i mieszkania. – Pamiętam to miasto czyste, piękne, zadbane. Kwitnące o dowolnej porze roku – wspomina. Pojmujcież zdumiewające opanowania i posłuchajcie przejmujących wspomnień gościa, jaki z dnia na dzień musiał przeoczyć swój tradycji dom. Reporter Faktów Online Grzegorz Tkaczyk odwiedził spośród kamerą także miejscowości położone w orientacji zamkniętej, gdzie część ewakuowanych persony – mimo zakazu władz i niebezpieczeństwa napromieniowania – zdecydowała się powrócić do nieosobistych domów
czytaj więcej »

We wrześniu dopełnia 70 latek i buduje se nowe wyzwania. Nie raz już przedstawiłby, że nie ma sprawy niemożliwych. Pod spodem koniec maja Aleksander Doba wyrusza w trzecią transatlantycką wyprawę. Tym w pełni przepłynie kajakiem trasę spośród Nowego Jorku do Lizbony. Dla wielu osób jest inspiracją, na zgromadzeniach w całkowitej Polsce opowiada o swoich przygodach, ale również motywuje do adaptacji imaginowań. Aleksander Dwadzieścia cztery godziny o determinacji, ogromnej żądzy i przygotowaniach do stopniowej ekspedycji w reportażu Adrianny Otręby.
czytaj więcej »

Żyją 5500 tysięcy kilometrów od Polski. Mają szkoły, są szczęśliwi, wszak nie zaniedbują również o swoich korzeniach natomiast o polskich tradycjach. Sprawozdawca Grzegorz Tkaczyk zegnałby praktykującego święta Bożego Narodzenia na Syberii razem z bobasami polskich zesłańców. Zapraszamy do obejrzenia reportażu o świętach na Syberii, o miejscach pamięci Lachów, którzy tam zginęli, o miejscowej polonii i o niesamowitym kolorycie osadzie Znamienka, gdzie zamieszkują potomkowie polskich Mazurów.
odczytujże więcej »

Wielokrotne sukces na Mistrzostwach Polski i solidnego medale zdobywane na arenie międzynarodowej. To osiągnięcia najbardziej utytułowanej polskiej pary tancerzy na wózkach inwalidzkich. Niedawno Joanna Przedport i Paweł Karpiński reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata w Rzymie. O przygotowaniach do najwyższego turnieju w tanecznym kalendarzu, furii i ogromnej determinacji w materiale Adrianny Otręby.
czytaj więcej »

Do przyległego z Syrią Libanu dowolnego dnia starsza się dostać blisko 2-3 tys. Syryjczyków. Uciekają przed śmiercią, prześladowaniami, porwaniami dla okupu i niedosytem. Szukając dachu nad głową, nie mogą jednak liczyć na lokum w oficjalnych obozach dla uchodźców. – Takich w Libanie nie ma i nie będzie – dementuje Wojciech Wilk, prezes Niekrajowego Środek Pomocy Międzynarodowej. Społeczeństwo i rząd Libanu są coraz z większym natężeniem zmordowani egzystencją Syryjczyków, których w ich czteromilionowym kraju jest już prawie półtora miliona. Pieniędzy na asystent uciekinierom z ogarniętego walką kraju nie ma. Gdyby nie sukurs organizacji pozarządowych, m.in. Polskiego Środek Pomocy Międzynarodowej, byłoby znacznie dogorywajże. Reportaż Dariusza Prosieckiego.