Na wierzchu stacji narciarskiej Słotwiny Arena powstają unikalne drewniane budowle

Na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena powstają unikalne drewniane budowle – wieża widokowa oraz ścieżka w koronach drzew. To idealny tego modelu budynek w Polsce, że będzie zdeterminowany w części kolejnego roku. 

Wieża o wysokości 49,5 metra budowana jest z drzewa robinii akacjowej (akacji) na wierzchu stacji narciarskiej wśród lasów Jaworzyny Krynickiej. Zmierzać do niej będzie kilometrowa ścieżka. Konstrukcja jest całkowicie drewniana, co dzieli ją na środowisku innych tego modelu budowli otrzymujących się w Europie.

Podczas spacerów, dzięki tablicom edukacyjnym, turyści będą mogli tak poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu. Atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, na prawdopodobnie będzie mająca 60 metrów zjeżdżalnia.

Na stronie internetowej inwestycji czytamy, że zaczynany od czerwca br. projekt jest ważnym tego typu w Polsce i w Europie, także wynosi szansę stać się samą z ważnych atrakcji regionu. Co więcej, to największa drewniana wieża widokowa wykonywana oraz uruchamiana przez naszych konstruktorów, architektów i cieśli.