Nadmieniła, że bardzo

Tu nie chodzi o dyrektora Trybunału Konstytucyjnego, tylko o zwątpienie i niestabilność. Istnieje ogromnie duża obawa przed inwestowaniem w Polsce – powiedziała we „Powstajesz i wiesz” w TVN24 posłanka PO Agnieszka Pomaska. Skomentowała w ten sposób wypowiedzenia ministra rozroście Mateusza Morawieckiego dotyczące zagranicznych inwestorów i sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego.
Wicepremier i minister obrocie Mateusz Morawiecki, który wybiera się do Londynu, by przyciągnąć nad Wisłę zagranicznych inwestorów, ogłosił, że nie pytają oni o to, co dzieje się wokół Trybunału Konstytucyjnego. Na to w komunikatach zwracała uwagę agencja ratingowa Moody’s.

Zdaniem Morawieckiego „w ciągu paru łysków wraz z odejściem prezesa TK ów trudność w każdym calu zniknie”. Dodał również, że nie przejmuje się komunikatem agencji ratingowej.

Do tych słów zwrócili się Agnieszka Pomaska (PO) a Jakub Kulesza (Kukiz’15). Poseł Kukiz’15 zakomunikowałby, że to scenariusz życzeniowy.

Posłanka PO obawia się, że konflikt o TK nie zakończy się jak jeden mąż z odejściem prezesa Andrzeja Rzeplińskiego.

– Jahwe premier Morawiecki – mam odczucie – czy też nie dosłyszał, albo przemija się z prawdziwością. Bo inwestorzy zagraniczni są wielce zaniepokojeni sprawą w Polsce. Tu nie chodzi o bossa Rzeplińskiego, tylko o niepewność i niestabilność – zakomunikowałaby.

jest dzisiaj bardzo masywna cykor przed inwestowaniem w Polsce. – To nie jest jeszcze coś, co jest dozwolone zmierzyć, bo jest to trudne do zmierzenia dzisiaj. SPOŚRÓD niepokojem wyrażanym przez polityków, ale też zagranicznych przedsiębiorców, napotykam się niestety nagminnie. Mam otuchę, że to nie jest pogarda ze okolica premiera Morawieckiego rzeczonego ambarasu, gdyż konsekwencje dla polskiej gospodarki mogą być bardzo solidne – zaznaczyła Pomaska.

– Wszelakie…
odczytujże dalej »
Dodała, że niepokojące jest lekceważenie komunikatów agencji ratingowych. – To jest trochę takie wznoszenie się ponad wszystkimi i myślenie, że niewłaściwym operowaniem oraz paroma mottami jest dozwolone dokonać, iż polska system gospodarczy będzie odwijałaby się poprawniej. Otóż nie. Polskiej gospodarce potrzeba stabilizacji politycznej oraz kategoria PiS-u Polskę destabilizuje – podkreśliła.
„Scenariusz życzeniowy”

Poseł Kukiz’15 Jakub Kulesza powiedział, że opinia iż, spór o TK zakończy się społem z odejściem prezesa Andrzeja Rzeplińskiego, to scenariusz życzeniowy.

– Tak naprawdę problem z Trybunałem Konstytucyjnym nie jest szkopułem personalnym, ale wręcz ustrojowym. Mamy błędy w konstytucji, mamy luki, które są używane – raz z jednej strony przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego, z pozostałej strony dzięki Prawo i Sprawiedliwość – dodał.

Przypomniał, że spaceruje o możliwość klinowania publikacji orzeczeń TK przez szczebel. – Przeciwnie oraz tylko zmiana ustawy fundamentalnej przypadkiem wypowiedzieć ten problem – naświetliłby.

– Rodzicielki obawy, że dowolnym ugrupowaniom poza Kukiz’15 zależy na tym, by ten spór utrzymywałby, ponieważ on odwraca notkę istotnie bieżących rzeczy w kraju – ocenił Kulesza.