Najczęściej spotykanym rodzajem ogrodzenia siatkowego jest ograniczenie plecione, zrobione z drutów, których ogniwa nie są ze sobą połączone na stałe.

Reklama: Siatka leśna Bydgoszcz

Najczęściej spotykanym rodzajem ogrodzenia siatkowego jest ogrodzenie plecione, znana również pod nazwą siatka leśna, zbudowana z drutów, których ogniwa nie są ze sobą połączone na określone. Grupa tego modelu odpowiedzialna stanowi w rolkach, co nie oddziałuje na jej cecha – zwinięta siatka potrafi się odkształcać. Montaż sieci jest długi i skomplikowany – należy ją rozłożyć i przycinać w znaczeniach łączenia. Chciane istnieje jeszcze zastosowanie odkosów przy narożnych słupach, co tworzy dodatkowy koszt. Siatkę należy naciągnąć przy zastosowaniu drutów naciągowych na masie także na sytuacje ogrodzenia. Z ostatniego względu, jej montażu nie da się wykonać samodzielnie. Dodatkowo, ze względu na swoją stosunkowo niewielką sztywność jest słaba na odkształcenia i odkształcenia. Jeśli dzieci urządziły sobie na doli pole do zabawy w piłkę nożną, a ogrodzenie proponuje im zbyt bramkę, to grupa może już ulec wgnieceniu na koniec uderzeń piłką.

Innym środkiem zabezpieczenia kraju jest zakup siatki zgrzewanej. Stanowi ona dokonana ze zgrzanych ze sobą na stałe drutów i posiada zazwyczaj oczka w porządku kwadratów. Taka konstrukcja siatki zapewnia jej nieco większą sztywność w zestawieniu z siecią plecioną i robi, że istnieje ona dostępniejsza w zestawie. Nie chce naciągania, a do jej dania wystarczy zwykle jedna osoba.

Ogrodzenia siatkowe: plecione i zgrzewane, występują przeważnie w dwóch rodzajach powłok – drut ocynkowany lub powłoka z PCV. Siatka zbudowana z drutu ocynkowanego charakteryzuje się większą siłą. Jej brakiem istnieje natomiast to, że występuje dopiero w kolorze srebrnym. Jeżeli planujemy ubarwić nasze ogrodzenie, możemy pozbawić się za malowanie czy wybrać siatkę powlekaną PCV. Spowodowana jest ona z drutu pokrytego dodatkowo warstwą tworzywa, jakie potrafi przekraczać w przeciwnych kolorach. Takie ogrodzenie ma jednak mniejszą siłę na korozję – warstwa drutu jest delikatniejsza, a PCV ulega kruszeniu w produkcie działania czynników atmosferycznych. Ogrodzenia siatkowe zabezpieczone są właśnie przez ocynk galwaniczny, który oprócz ulega zniszczeniu w zysku zgrzewania. Sprawia to zwiększoną wrażliwość na rdzę.