Nasze bezpieczeństwo na trasie chce w wysokiej dawce z nas samych

Nasze zabezpieczenie na możliwości zależy w ogromnej ilości z nas tychże – przede wszystkim z tego, czy dopasowujemy się do przepisów kodeksu, czy podejmujemy się sprawnym samochodem. Chcemy czuć, że przygotowali wszystko tak, jak należy. Nie zawsze nam się to udaje, szczególnie w wypadku bezpieczeństwa dzieci.

Nieznajomość przepisów

Przepisy dotyczące przewożenia dzieci w samochodzie są jasne, pomimo to dużo rodziców ciągle się do nich nie stosuje i bagatelizuje konieczność odpowiedniego zabezpieczenia malucha. Często wynika to, po pierwsze, z nieznajomości prawa, po inne i – z lekkomyślności.

Dziecko, jakie zawiera tanio niż 150 cm, musi prowadzić w właściwym, dostosowanym do jego musze oraz rozwoju foteliku samochodowym. Wyjątki z tej prawdy są dwa: jak dziecko o wzroście powyżej 135 cm nie zawiera się w żadnym widocznym na zbytu foteliku lub jak na tylnej kanapie są już zamontowane dwa foteliki i trzeciego nie odda się tam już przypiąć. To dziecko (powyżej 3 lat) może skorzystać z pasów dla dorosłego. Jest obecne przecież dla niego bardzo niebezpieczne, a spośród tego fragmencie tak nie korzystać.

Zakazane prawnie jest z zmianie przewożenie malucha w foteliku na miejscu pasażera, jeśli samochód jest urządzony w poduszkę powietrzną. Jeżeli jednak da się ją odłączyć, policja nie wypisze ci mandatu. Jazda na fotelu pasażera nie stanowi dla małego szczególnie bezpieczna. Znacznie daleko jest umieścić fotelik na materiale tylnej kanapy (jeśli szuka się tam pas), ewentualnie za siedzeniem pasażera.

Bagatelizowanie ryzyka

Wielu rodziców wyróżnia się do tego, że dawało im się przejechać z dzieckiem taksówką bez fotelika, wypiąć malucha na drodze, by go przebrać lub nakarmić (w trakcie jazdy), ewentualnie płynąć z ozdobą na kolanach w zapiętych pasach. Całe te stanowiska, choć wydają się błahe, mogą utworzyć się tragicznie. Wystarczy popatrzeć w internecie symulację wypadku z użyciem manekina, żeby zobaczyć, co szło się z waszą pomocą w chwili zderzenia, gdy nie była ona zapięta w foteliku. Trzymanie dziecka kurczowo lub kończenie się spośród nim stanami też dużo by pomogło. W chwili gwałtownego hamowania maluch „waży” nie 10, lecz 90 kilogramów natomiast nie jest zdolności, żeby go utrzymać. Co dobrze, rodzic zapewne go zniszczyć, a nieodpowiednio zamocowane pasy – wbić się w jego ciało.

Atrapa fotelika

Tym, czym dla odpowiedzialnego są pasy bezpieczeństwa, dla niemowlęcia jest fotelik. Uznaje zbyt zadanie chronić jego przebywanie w chwili lekkiego zderzenia bądź i wielkiej kraksy. Żeby a mógł dokonać swoją funkcję, pragnie istnieć po prostu dobrze skonstruowany, a ponadto odpowiednio przymocowany. Dziecko zaś należy przypiąć tak, jak zaleca producent. Dobry fotelik toż taki, który otrzymuje wysokie uwagi w testach zderzeniowych i stanowi różny. W współczesny moment wyposażenia naprawdę trzeba zainwestować natomiast nie jest mowy, żeby uważać go po rodzinie albo i brać w komisie. Nigdy nie wiadomo, lub nie miał on udziału w stłuczce (w takiej formie trafia do mikrouszkodzeń – fotelik przydaje się już tylko na śmietnik) i czy poprzedni właściciel stawiał go a używał prawidłowo. Niezwykle cenne istnieje te to, w który twórz zamontujesz fotelik w samochodzie. Musisz zatem zrobić według instrukcji producenta i upewnić się, że nie ma luzów też się nie przesuwa, kiedy czynisz nim poruszyć. Sprawdzaj, czy fotelik wciąż jest trwały, przed każdą trasą. Dziecko musisz zapiąć stosunkowo ciasno – wcześniej zdejmij mu zimową kurtkę. Przewożenie malucha w pełnej odzieży wierzchniej sprawia, że zupełnie nie stanowi on wygodny w foteliku.

Zaniedbywanie samochodu

Nawet najlepszy kierowca może zginąć, jeśli podróżuje samochód, który nie przeszedł badania okresowego. Co roku chodzimy po pieczątkę w znaku rejestracyjnym nie tylko dlatego, że tego muszą przepisy. Podczas występu na jaw wychodzą usterki, które powodują realne zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy i prowadzonej przez niego rodziny. Regularnie kontroluj stan naszego samochodu, żeby zawczasu wyłapać problemy z hamulcami, zawieszeniem, silnikiem. Zainwestuj również w opony o pewnej formy, które potwierdzą ci przyczepność i mniejszą drogę hamowania. Regularnie kontroluj stan bieżnika oraz ciśnienie powietrza w środowiskach. Żeby zaoszczędzić sobie dodatkowych kłopotów, możesz zakupić opony typu run flat, idące na przyjście do urzędu wulkanizacyjnego, jeśli złapiesz gumę na trasie. Unikniesz przez to potrzeb zostawienia dziecka jedynego w samochodzie, kiedy ty będziesz się siłować ze koleją opony.

Żeby poczuć się bezpiecznie z dzieckiem w samochodzie, musisz żywić się odpowiedzialnie. Niepopełnianie powyższych braków to milowy ruch na tej drodze. Bądź trudnym rodzicem, a wspólne drogi będą przyjemnością, nie ryzykiem.