Orzechy laskowe prezentują się wysoką zawartością witamin, soli mineralnych oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Orzechy laskowe prezentują się dużą ilością witamin, soli mineralnych i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Są źródło dobrej energii, niezbędnej do grania systemu. Smak orzechów z stara ceniony istnieje na pełnym świecie. Dobrze kształtują się jako przekąska, przyrząd do ciast, deserów a jako substytut w produkcji oleju. Orzechy laskowe znajdują także wykonanie w sektorze spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym.

Wartości zdrowe i kalorie 

Witamina E (zwana potocznie witaminą młodości) jest bardzo znaczący punkt orzechów. W 100 g znajdziemy 20 mg tej witaminy. Jest ona bardzo ważnym aspektem odżywczej diety, gdyż chroni organizm przed infekcjami sercowo-naczyniowymi również może zapobiegać chorobom nowotworowym. Jedząc orzechy nie wyjdzie nam same kwasu foliowego, który szczególnie istotny stanowi dla lalek chcących ciążę. Mają one i duże źródło witamin z grupy B (B1, B2, B3, B6), wystawiane są szczególnie osobom narażonym na stały stres, cierpiącym na bezsenność i zaburzenie. U tychże ważnych witamin, znajdziemy więcej niewielkie dawce witaminy C oraz PP. Zawartość żelaza przeciwdziała powstawaniu anemii oraz opiera cały system. Fosfor, wapń, magnez i potas zapewnią prawidłową gospodarkę hormonalną, odpowiednią mineralizację kości oraz pobudliwość mięśni.

Orzechy mają dość istotną dawka tłuszczów, zwłaszcza nienasyconych kwasów tłuszczowych, które cierpią za dobrą akcję centrum i regulację stężenia cholesterolu we natury. Stanowią i źródło obowiązującego w regularnym funkcjonowaniu organizmu białka i węglowodanów. Orzechy laskowe to towar wysokokaloryczny – 650 kcal/100 g. A większość tych kalorii są nienasycone kwasy tłuszczowe, które są korzystnym rodzajem tłuszczów dla naszego ustroju. Posiadają jeszcze mały indeks glikemiczny, co istnieje istotną daną dla dziewczyn zmagających się z zaburzeniami stężenia glukozy we naturze.

Właściwości 

Spożywanie orzechów laskowych sprzyja prewencji miażdżycy, chorób sercowo-naczyniowych oraz zabezpiecza przed zaburzeniami stężenia lipidów w surowicy krwi. Ilość składników mineralnych sprawia, że orzechy laskowe mogą mieć remedium w kształtach osłabienia, zmęczenia nie tylko fizycznego, lecz i wewnętrznego. Poprawiają funkcjonowanie rozsądku i powiększają kondycję psychiczną. Zapewniają odpowiednią pobudliwość mięśni, i dodatkowo badają się w tłumieniu także przyjmowaniu niedokrwistości, a zatem zbyt sprawą zawartości żelaza. Bogactwo witamin o rodzaju antyoksydacyjnym, jest pewną obronę przed niekorzystnym działaniem bzów rodników i stworzeniem nowotworów.

Alergia 

Pyłki leszczyny mają dużo twarde alergeny, zatem w momencie kwitnienia krzewów, osoby z alergią są narażone na jej podniesione objawy. Orzechy laskowe są pewną z popularniejszych przyczyn zespołu alergii jamy ustnej (OAS). Niekiedy choćby ich słabe liczbie w rezultacie mogą dawać niezwykle intensywne reakcje alergiczne. Osoby, które są uczulone na brzozę, mogą wykazywać również fakty alergii w dotyku z orzechami laskowymi, gdyż ich alergeny są do siebie bardzo odpowiednie. Doskonałe właściwości odżywcze sprawiają, że łatwo korzystamy po orzechy laskowe. Są one prędko dostępne dodatkowo mocno smaczne. Brane są nie jedynie w kuchni, ale podobnie w lecznictwie. Chodzi natomiast pamiętać, że najnormalniejsze są orzechy w nowo, nieprzetworzonej formie, bez dodatku tłuszczu i węglowodanów w osoby słodkich deserów.