Polszczyzna, natomiast opozycja do spółki z Komisją Europejską zagraża tej niepodległości. Chodzi o myśli zaostrzyć ów spór

Nie maleją grzecznego emocje związane spośród negocjacjami pośrodku Komisją Europejską a polskim rządem. We wtorek premier spotyka się z Fransem Timmermansem, a opozycja dyskutuje na temat projektów przemiany w ustawie o Trybunale Ustrojowym.– Gra, która będzie toczyła się teraz, będzie polegała na przekonaniu przez PiS swoich wyborców, że każde ustępstwa na materia Komisji Europejskiej ws. Trybunału Konstytucyjnego, to sukces negocjacyjny strony rządowej. Co będzie to tak przestawiane, że nie są to właściwie niemierne ustępstwa – uważa Krzysztof Skórzyński.
czytaj więcej »

Krzysztof Skórzyński

W poniedziałek plus minus południa Komisja Europejska miała strzelić z ucha opinię na temat praworządności w Polsce. W miejsce rzeczonego rzecznik KE Margaritis Schinas poinformował przeciwników, że trwa dialog w sytuacji założenia zastoju około Trybunału Konstytucyjnego. – Cały czas trwają konstruktywne rozmowy z polskimi władzami zaś mamy nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie – powiedział. Jak widzi reporter Faktów TVN Krzysztof Skórzyński, „polskiemu pułapowi ewidentnie ruszyłoby zależeć na tym, ażeby załagodzić tę sytuację”. – Takie prawdopodobnie są także oczekiwania elektoratu Uprawnienia i Praworządności, ażeby na jakichś warunkach, niepoufałych szeregowi, ten spór „załatwić” – opowiada Skórzyński. Jego zdaniem „sam zjawisko, że fisza siada do rozmów, istnieje sygnałem ogromnie, bardzo akuratnym”.
studiujże więcej »

Jakub Sobieniowski

Dotkliwa debata pośrodku poziomem natomiast opozycją, która płomienna w piątek w Sejmie po wystąpieniu premier Beaty Szydło, jest – zdaniem Jakuba Sobieniowskiego – dążnością wygrania „jak najwięcej do środka na zagwozdkach zewnętrznych”. – Chodzi o to, żeby pokazać, że ranga broni suwerenności , żeby pewnie dodać sił swoją pozycję negocjacyjną – ocenił reporter Faktów TVN. – Nie wiem, azali się uda a nie przesądzam. Wątpię – dodał.
czytaj więcej »

Krzysztof Skórzyński

Piątkowe wystąpienie dyrektorce rządu w Sejmie było – jak twierdzi Krzysztof Skórzyński – wskazane na przygotowanie elektoratu Prawa i Sprawiedliwości na poważne ustępstwa w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i Komisji Europejskiej. – Żeby naruszyć granicę i pójść na drugą paginę, to wypada najpierw bardzo mocno wyeksponować swoje życzenia – stwierdził sprawozdawca dyplomatyczny Faktów TVN.
studiujże więcej »

Jakub Sobieniowski

Szef rządu Beata Szydło chce przeprosin od Billa Clintona w środku jego słowa, że Polska ma problem z demokracją, tudzież prezes PiS Jarosław Kaczyński wysłałby niedotychczasowego prezydenta na badania medyczne. – Podlegałbym niebieżącego, co mówi Bill Clinton tudzież reagował tranquillo – komentował w TVN24 Jakub Sobieniowski. Reporter „Faktów TVN” przyznał, że bez względu na to, azaliż Clinton przedstawiał wykrzywiony obraz Mowa ojczysta, to jego hasła są bardzo grunt. – Być może wkrótce będzie on partnerem pani prezydent USA, dlatego trzeba spośród uwagą wsłuchiwać się w jego słowa. Ostre reakcje mogą tylko ujemnie wpływać na nasze postrzeganie w ciągu granicą – uważa Jakub Sobieniowski.
czytaj »

ujrzyj więcej »

Wirtualny spacer

30 lat po największej klęski elektrowni nuklearnej w przeszłości świata Witalij Tatarczuk, ewakuowany współlokator Prypeci, położonej 4 km od reaktora w Czarnobylu, nawraca do swojego miasta i mieszkania. – Pamiętam to gród czyste, piękne, porządne. Kwitnące o niedowolnej porze roku – wspomina. Dojrzejcież niebajeczne ogarnięcia i posłuchajcie bystrych wspomnień gościa, kto z dnia na dzień musiał nie zwrócić uwagi swój familii dom. Reporter Faktów Online Grzegorz Tkaczyk odwiedził spośród kamerą także miejscowości położone w zonie zamkniętej, gdzie punkt programu ewakuowanych person – mimo zakazu władz i niebezpieczeństwa napromieniowania – zdecydowała się powrócić do osobistych domów
czytaj więcej »

We wrześniu ustaje 70 latek i kładzie se nowe wyzwania. Nie raz już udowodniłby, że nie ma kwestii niemożliwych. Poniżej koniec maja Aleksander Doba wyrusza w trzecią transatlantycką wyprawę. Tym zupełnie przepłynie kajakiem trasę z Nowego Jorku do Lizbony. Dla wielu osób jest inspiracją, na zgromadzeniach w całkowitej Polsce opowiada o swoich przygodach, ale również motywuje do realizacji marzeń. Aleksander Dzień o determinacji, ogromnej złości i przygotowaniach do ponownej ekspedycji w reportażu Adrianny Otręby.
czytaj więcej »

Żyją 5500 tysięcy kilometrów odkąd Polski. Mają szkole, są szczęśliwi, jednakże nie zapominają podobnie o swoich korzeniach oraz o polskich tradycjach. Reporter Grzegorz Tkaczyk zrzuciłby wierzące święta Boskiego Narodzenia na Syberii sumarycznie z bobasami polskich zesłańców. Zapraszamy do obejrzenia reportażu o świętach na Syberii, o miejscach pamięci Polaków, jacy tam zginęli, o miejscowej polonii zaś o niesamowitym nastroju wsi Znamienka, gdzie mieszkają potomkowie polskich Mazurów.
studiujże więcej »

Wielokrotne sukces na Mistrzostwach Polski oraz potężnego medale zdobywane na arenie międzynarodowej. To dokonania najbardziej utytułowanej polskiej pary tancerzy na wózkach inwalidzkich. Niedawno Joanna Przedport i Paweł Karpiński reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Ziemio w Rzymie. O przygotowaniach do najistotniejszego turnieju w tanecznym kalendarzu, furii i ogromnej determinacji w materiale Adrianny Otręby.
czytaj więcej »

Do przylegającego z Syrią Libanu wszelkiego dnia stara się dostać około 2-3 tys. Syryjczyków. Uciekają przed śmiercią, prześladowaniami, porwaniami dla okupu i niedosytem. Szukając dachu nad głową, nie mogą jednak liczyć na lokum w urzędowych obozach dla uchodźców. – Takich w Libanie nie ma i nie będzie – klaruje Wojciech Wilk, prezes Niewłasnego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Społeczeństwo i rząd Libanu są coraz w wyższym stopniu zmordowani bytnością Syryjczyków, których w ich czteromilionowym kraju jest już prawie półtora miliona. Pieniędzy na prawa ręka uciekinierom z ogarniętego kampanią kraju nie ma. Gdyby nie wsparcie organizacji pozarządowych, m.in. Polskiego Środek Pomocy Międzynarodowej, byłoby znacznie dogorywajże. Reportaż Dariusza Prosieckiego.