Popularnym lekarstwem na ogrodzenie swojego zakresu jest ograniczenie murowane.

Reklama: Siatka posadzkowa Bydgoszcz

Dobrym wyjściem na ogrodzenie swojego zakresu jest ogrodzenie murowane. Ze powodu na swój duży ciężar wymagają wykonania odpowiednio wytrzymałego fundamentu. Materiał, z którego można przeprowadzić takie ogrodzenie że być niezwykle interesujący.

Efektownym rozwiązaniem jest słaby murek ogrodzeniowy zrobiony z kamieni polnych lub otoczaków, połączonych zaprawą cementową uzupełniony przęsłami z drewnianych sztachet rozpiętych pomiędzy zbudowanymi z kamieni słupkami. Podmurówki i słupki można też zbudować z cegły klinkierowej lub silikatowej. Tę ostatnią należy impregnować środkiem hydrofobowym, ze powodu na dość wysoką nasiąkliwość.

Podmurówkę i słupki można jeszcze zbudować w technologii tzw. suchego muru z betonowych kształtek zwanych popularnie puzlami. Kształtki, które swym wizerunkiem imitują piaskowiec trzyma się ze sobą bez użycia zaprawy za pomocą odpowiednio wyprofilowanych zamków, tworząc formę, do której wlewa się beton. Zachodzi w współczesny metoda konstrukcja stabilna, istniała i doskonała. Słupki, tworzone przy pomocy kształtek należy także zbroić w narożach prętami zbrojeniowymi. Zarówno słupki jak również murki zrobione z kształtek wieńczy się dodatkowymi elementami systemowymi. Przestrzeń pomiędzy słupkami wydaje się przęsłami stalowymi lub drewnianymi sztachetami.

Ogrodzenie można przeprowadzić także z prefabrykowanych paneli betonowych, spożywanych w pionowe bruzdy w słupkach. Panele potrafią żyć doskonałe, półpełne lub ażurowe także potrafią stanowić dużą kolorystykę. W handlu znajduje się panele betonowe o intensywności od 50 do 300cm i długości od 200 do 260cm.