Pyszna, zielona rzeżucha ma racji lecznicze dodatkowo stanowi wydajna w dostarczeniu organizmowi niezbędnych witamin.

Smaczna, zielona rzeżucha posiada stronie medyczne również stanowi pewna w daniu organizmowi potrzebnych witamin. Posłuży ci zwolnić toksyny, i nawet obniżyć poziom cukru we natury. Jest i świetną ozdobą na stolik wielkanocny. Które jeszcze marce zamierza wtedy pyszna zielenina? Jak ją wychować oraz co można z niej interesującego przyrządzić?

Rzeżucha to typ roślin zielonych z linie kapustowatych. Przynależy do niego ok. 100 gatunków istniejących w powierzchni umiarkowanej. W Polsce występuje 10 gatunków. Łatwo wyhodować ją w zakładzie wysiewając nasiona na doniczkę bądź inne naczynie. Przekazuje się do spożycia natychmiast w układzie paru dni od wysiana. Kiedy tego zrealizować?

•kup opakowanie rzeżuchy,

•wybierz odpowiednie naczynie i umieść do niego watę czy gazę, po czym zwilż ja wodą,

•rozprowadź nasiona, 

•zwilż nasiona wodą,

•wybuduj w rozsądnym i bogatym miejscu,

•myśl o codziennym zraszaniu nasion.

Ta młoda wiosenna „trawa” jest źródłem wielu witamin takich jak: A1, B1, B2, C, E, K, PP. Ponadto ma sole mineralne, olejki eteryczne, żelazo, wapń, magnez, fosfor, siarkę, chrom i jod. Rzeżucha pomaga osobom zajmującym punkty z cukrzycą, anemią, chorobą wieńcową, reumatyzmem, krążeniem czy trądzikiem. Zaś zatem znowu nie wszystko, gdyż pomaga również apetyt, wspomaga trawienie, posiada natur oczyszczające organizm, działa moczopędnie, zapobiega otyłości.

Rzeżucha jest, także wyjątkowym rozwiązaniem jak suplement do nowych potraw. Gotową rzeżuchę ścina się nożyczkami. Pomimo swojego cierpkiego smaku znakomicie przypisuje się do kanapek, sałatek, surówek, zup, sosów, twarożku a nawet… masła.

Medycyna ludowa już z dawna znała istotne składniki rzeżuchy – skarbca dobrych właściwości. Skiełkowaną roślinkę stosowano m.in. jako lek na pasożyty jelit i owrzodzenia skóry. Też ta „zielona uczta” dla podniebienia i zdrowia idealnie wykonywa się wśród wielkanocnych jedzeń na uroczystym stole. Warto zaprzyjaźnić się z nią nawet cały rok!