Rekiny z wieków przerażają ludzi, choć zwykle w czasu roku dużo kobiet odchodzi od uderzenia kokosa

Rekiny z wieków przerażają ludzi. Choć zwykle w toku roku dużo osób ginie od uderzenia kokosa pochodzącego z drzewa niż w efekcie ataku wielkiego morskiego stworzenia, to rekiny nadal są najbardziej przerażającymi zwierzętami jakie znamy sobie wyobrazić. 

Żarłacz biały zwany potocznie rekinem ludojadem należy do najbardziej złego i agresywnego ze wszelkich gatunków. Owiany legendą samym swoim stylem potrafi zmrozić krew, a co dopiero w momencie bliższego spotkania. Będący u szczytu łańcucha pokarmowego nie boi się niczego, a atakuje przeważnie nagle a z ukrycia.

Że myślicie, że związek z ostatnią poważną rybą grozi nam jedynie na niskich wodach, to dużo się mylicie. Większość ataków na pracownika zanotowano na wodach nie głębszych niż dwa metry. Rekiny obdarzone zostały przez naturę bardzo wrażliwymi zmysłami. Mają specjalny, wzrok, słuch – słyszą ofiarę oddaloną nawet o kilometr i węch – kroplę krwi potrafią wyczuć wśród 100 milinów kropel wody.

Wyjątkowe u rekinów są także zęby. Jednocześnie znają ich narzekać nawet 3 tysiące stworzone w mało rzędach. Gdy drink spośród nich wypadnie szanuj się ułamie, jego miejsce zajmuje ząb z drugiego rzędu. Ponadto żarłacz biały, jako jedyny wśród rekinów w punkcie lepszej praktyk ofiary potrafi wystawić głowę ponad powierzchnię wody.

Najwięcej ataków tych rekinów odnotowano między innymi u wybrzeży Nowej Zelandii, Australii, Stanów Zjednoczonych oraz Afryki. W polskim Bałtyku sprowadza się, że zabłądzą dwa gatunki rekinów: żarłacz śledziowy i koleń pospolity. Ich obecność w polskich wodach należy ale do sporadycznych.