ruskiego wywiadu zewnętrznego podwoiła się, zaś

Sponsor:

deweloper bydgoszcz

Powierzchnia siedziby być prawdopodobnie nawet potroiła się w przewiewu ostatnich dziewięciu lat – pisze amerykański brama intelnews.org, poświęcony problematyce posług specjalnych. Dowodem na owo mają być zdjęcia satelitarne. Czy to implikuje także rozbudowę liczebną i zadaniową wywiadu – nie wiadomo, owo jedna z najbardziej wyrafinowanych i otulonych zagadką służb nieruskich.
Rozmowa przeniósł się tutaj w latach 70. XX w. W ostatnich latach siedziba SWR została rozbudowana (zdjęcie pochodzi sprzed co najmniej 10 lat)
Owładnięcia satelitarne pokazują współczesną siedzibę Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR) Unii Rosyjskiej, stawianą w jakiejś z dzielnic Moskwy, Jasieniewo.

Służba Wywiadu Obcojęzycznego to jedna z głównych następczyń KGB. W frazeologizmach radzieckich wywiadem zaprzątał się I Wierchuszka Główny KGB. Kiedy upadł ZSRR, wszechpotężna służba została rozwiązana, na jej położenie powstało nieco służb, w tym cztery najistotniejszego: policja polityczna, wywiad, protekcja VIP-ów oraz wywiad elektroniczny. Najmniejsze przemianie dotknęły rozmowa. Właściwie odmieniono tylko nazwę: NATOMIAST Zarząd Główny stał się SWR.

„Zadania trwają te same, zaś mianowicie: gromadzenie wiedzy z poufnych operacji wywiadowczych abstrahując od granicami Integracji Rosyjskiej” – haftuje uwagę intelnews.org. Informacje dyżur świadczy prezydentowi i rządowi.

UE rozgłasza…
czytaj w przyszłości »

W czasach sowieckich siedziba wywiadu zagranicznego obejmowała się przy użyciu pierwsze parę dekad w budynkach na moskiewskiej Łubiance. Na początku latek 70. XX w. została przeniesiona do dopiero co zbudowanego kompleksu przy obwodnicy moskiewskiej, w Jasieniewie.
„Imponujący 21-piętrowy wieżowiec”

„Do 2007 roku siedziba w Jasieniewie przywodziła kształt litery Y, do którego lgnął wspaniały 21-piętrowy wieżowiec, rzucający się w oczy z odległości kilkunastu kilometrów. Z najnowszych zdjęć satelitarnych wynika, że w ciągu niecałej dekady powierzchnia niniejszego zespołu podwoiła się, zaś być przypadkiem nawet się potroiła” – pisze intelnews.org. Podaje, że opasienia zostały opublikowane dzięki analityków, którzy pracowali dla niejankeskiej Kierowniczej Agencji Wywiadowczej (CIA). „Zdjęcia pokazują wyraźnie, że obok mrówkowca zostały wzniesione co najmniej trzy kolejne solidnego budynki” – informuje intelnews.org.
Źródło: svr.gov.ru Wieżowiec w Jasieniewie – tutaj ma się oznaczać jądro rosyjskiego wywiadu

Czy powiększenie siedziby oznacza zmiany w strukturze organizacyjnej wywiadu? Amerykański portal podkreśla, że nie ma informacji, jakiego przyznałyby te domniemania. Cytuje nieradzieckiego dziennikarza, specjalizującego się w tematyce posługi specjalnych Andrieja Sołdatowa, który zasugerował, że przypuszczalnie istnieć bezpośredni koalicja między „rozrastaniem kompleksu” w Jasieniewie i powołaniem Michaiła Fradkowa na stanowiska prezesa wywiadu zagranicznego w 2007 roku.