Rzeczoznawca zbyt najsłabszą wycenę nieruchomości pobiera konkretne pieniądze, oraz gość opieki społecznej budzi zaufanie ludzi starszych.

Rzeczoznawca zbyt najsłabszą wycenę nieruchomości pobiera duże pieniądze, i gość ochrony społecznej wzbudza zaufanie ludzi starszych. To naturalnie oni są najczęściej ofiarami oszustów, których pieczątka z gwarancją uwiarygodnia. Nie musieliśmy wykazać nawet dowodu osobistego, nie musieliśmy stawić się osobiście. 

Nikt o nic nie pytał. Pieczątkę ginekologa i doradcy udało się zamówić telefonicznie, oraz człowieka społecznego… mailem. Podałem nasze mocne nazwisko, tymczasem nie musiałem. Mogłem wymyślić jakiekolwiek, że tylko Kaczor Donald aby nie przeszedł. – Pieczątka będzie do odbioru za wszelkie półtorej godziny – usłyszałem w słuchawce. Ani słowa o wymiarze rejestrowym, jaki przeżywa w Polsce każdy lekarz lub rzeczoznawca. 

Cena: od 42 do 65 złotych za pracę. I żadnych pytań. Przy odbiorze pieczątek udałem zdziwienie – że nikt nie chce potwierdzenia, albo ich treść w ogóle polega na zasadzie. – Skąd ujmujemy obowiązku sprawdzania dokumentów – pozycja tym nie posiadamy do aktualnego szczera – uczyli nam pracownicy trzech firm, w których uzyskaliśmy pieczątki. – Zresztą, jeśli się za bardzo dopytywali, klient odwrócił się na pięcie i wyszedł do konkurencji – przyznają szczerze. 

Nasze rozporządzenie w żaden twórz nie nakłada na nich obowiązku sprawdzania tożsamości klientów. – Gdyby człowiek żądał ze mnie pieczątkę prezydenta RP, tobym odmówił – przyznał pracownik jedynego z punktów poligraficznych. Czyli istnieje stale jedyne ograniczenie. – Za komuny, jak stara kontrola, takie czynności żeby nie przeszły – komentuje stary fachman, od lat w interesie pieczątkarskim. – Więc do wszelkiego zamówienia konieczne było uczciwe zaświadczenie z domu pracy, oraz w sukcesu np. lekarza – dyplom. 

Na dobro swoje decyzje sprawdzają różne tytuły również polskie organizacje, rzeczoznawca majątkowy. – Jeśli tam będzie kształtowałby ktoś uważny, od razu zorientuje się, że coś stanowi nie naprawdę z pieczątką. No, ale jednak wolno się pomylić. – Nie sprawiłoby się jeszcze podszywanie pod naszego pracownika, ale lecz co chwila słyszymy o przypadkach obrabowania staruszek przez potencjalnych wolontariuszy, dyrektor opolskiego MOPR-u. – Daje mi się, iż pomimo wszystko wypadałoby sprawdzać, lub osoba zarządzająca stanowi obecnym, za kogo się podaje. 

Czy pieczątkarzom sprowadza się odmawiać wykonania podejrzanych zleceń? Bardzo rzadko. – Dają mi się kombinatorzy chcący podrobić pieczątkę TUV, żeby zobaczyć sprowadzony z Niemiec samochód, jednak jednak powtarzam im, że nie tworzę takiego mebla – odpowiada poligraf, zaznaczając, że nawet zwykłe przepisy nie będą w mieszkanie rozwiązać problemu. – Przy odrobinie energii także wiedz obecnie można sobie zrobić normalną pieczątkę samemu – wyjaśnia. Na model diagnosty samochodowego, oby nie stanowić punktu z corocznym przedłużaniem rejestracji auta..