Samospłacajacy się dom brzmi jak chcenie. Szybko może stać się rzeczywistością.

Reklama: Audyt energetyczny kujawsko-pomorskie

Samospłacajacy się dom brzmi jak chcenie. Szybko może zostać się rzeczywistością. Jeden z liderów polskiej bankowości stworzył projekt, który zakłada wybudowanie 100 000 takich lokali w 5 lat. 

To gra jak utopia, ale program wykonany przez bank, jaki potrafi zaowocować budową domów jednorodzinnych i również zawrzeć na plac ogromną liczba zielonej działalności jest całkowicie realny. Program kompleksowo rozwiązuje budowę, tworzenie i urządzenie tysięcy domów. 

Założenia programu zostały oparte na wyglądzie wyczekiwanej Ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), która planuje umożliwiać budowę mikroelektrowni słonecznych (o sił do 40 kW) na domowe sprawy i odsprzedaży nadwyżki zielonej zdolności do budowie po stałej cenie zagwarantowanej na 15 lat. 

Dom jednorodzinny, który zaistnienie w ramach programu ma jeden się sfinansować. Jedynym wkładem inwestora uważa być część o powierzchni minimum 2000 m2 (musi być ogrodzona i choćby w części niezacieniona). Następnie trzeba się będzie zgłosić do któregoś z oddziału i wybrać drink z programów domu oferowanych przez bank. Dom będzie zbudowany z konkretnie przydatnych w projekcie materiałów budowlanych oraz urządzony zostanie w naturalne rozwiązania jak kolektory słoneczne, pompę ciepła, energooszczędny sprzęt AGD, bank wskaże i producentów ogniw fotowoltaicznych. Wyliczenia banku przewidują, że właściciel takiego budynku z odsprzedaży energii może tworzyć pomysły miesięczne w wysokości ok. 3500 zł. Stanowiły one użytkowane na części spłaty kredytu.

Dzięki tym kluczom realne bronienie się sfinansowanie tego standardu inwestycji. Dziś wybiera się ona jedynie w klasie marzeń przeciętnej naszej rodziny. Uruchomienie Pomysłu będzie natomiast możliwe dopiero po wprowadzeniu w działanie przepisów zawartych w programie Ustawy o odnawialnych źródłach energii.