serwie YouTube, rodzice niepewnej z młodych partnerki

Na opublikowanych w internecie przez władze Korei Północnej nagraniach grupy 12 pracownic północnokoreańskiej restauracji w Chinach, jakiego uciekły ostatnio do Korei Południowej, postulują zgromadzenia z nimi. Twierdzą, iż ucieczka to rezultat spisku władz w Seulu.

Na jednym z nagrań, które pojawiło się na propagandowym portalu Uriminzokkiri i na jego kanale w umożliwiają, że są z nią bardzo związani i że „nigdy nie zdradziłaby ona swej rodziny ani kraju”. Rodzice ci oskarżyli władze Korei Płd. o uprowadzenie córki oraz jej 11 współpracowniczek.

Na początku kwietnia do Korei Południowej uciekło 12 pracownic i kierownik restauracji z północnokoreańskim personelem, znajdującej się w mieście Ningbo na wschodzie Chin. Był to pierwszy sprawa zbiorowej ucieczki spośród tego rodzaju restauracji; zazwyczaj załoga ci uciekają bez pomocy bądź dublami.

Północnokoreański…
czytaj dalej »
Biurowe wątpliwości

Według agencji EFE na rozpowszechnionych nagraniach bliscy zbijają, by ich córki, które pracowały jak kelnerki i pobierały też udział w występach muzycznych w restauracji, zdołałyby porzucić swe rodziny, by uciec do Seulu, który jest dla nich nowym miastem zaś gdzie nie mają przyjaciół ani krewnych.

Rodzice ponowili prośbę władz Korei Północnej o zorganizowanie spotkania młodych baby z niedrogimi w Seulu. Poprzednia taka prośba chwyciła podważona kilka dni temu.

Korea Północna twierdzi, że południowokoreańscy agenci przekupili brygadzisty pizzerii, który potem kazałby pracownice do dezercji. Kategoria w Seulu odmawia tę wersję i utrzymuje, iż 13 obywateli Korei Borealnej pierzchło spośród osobistej decyzji.

Pozostałe siedem pracownic tamtej samej restauracji, które nie pomagałyby w rejterady, powróciłoby aż do Pjongjangu. W wywiadzie udzielonym telewizji CNN wygłosiły hipotezę o porwaniu.

6 maja podejmie…
czytaj dalej »
Koreańska sieć

Korea Borealna prowadzi 130 restauracji z północnokoreańskim personelem w 12 krajach. Jaskrawa większość z nich znajduje się w Chinach. Rocznie przynoszą one rygorowi ok. 10 mln zielonych – wypływa z szacunków południowokoreańskich potęgi.

Pod koniec marca w Korei Południowej żyło nad 29 tys. Północnych Koreańczyków, którzy uciekli ze swego kraju. W 2015 roku do Korei Południowej przybyłoby 1280 obywateli Korei Północnej – podała agencja Yonhap.

Oba państwa koreańskie ostają urzędowo w stanie wojny. Konflikt zbrojny z lat 1950-1953 zakończył się jedynie rozejmem; dotychczas nie zadzierzgnięto układu niedomowego.