sytuacji mocarnego stosują do

Hakerzy zaatakowali SWIFT | Tech i Moto

Nowe ustalenia w ataku na Pula Bangladeszu. Według ujawnień brytyjskich specjalistów przyciągających się bezpieczeństwem w koncernie BAE Systems, cyberprzestępcy, jacy wykradli 81 mln dolarów z tamtejszego banku mieli zhakować oprogramowanie wykorzystywane przez platformę SWIFT – donosi Reuters.

Chodzi o oprogramowanie serwera Alliance Access, które banki komunikowania się z SWIFT. Napastnicy, którzy w lutym okradli Pula Bangladeszu, przesłali błędnego wiadomości za pośrednictwem niniejszego systemu. W poczty elektronicznej podając się w ciągu przedstawicieli tamtejszego banku.

W skutku złodziejom udało się przywłaszczyć 81 mln dolarów należących do banku kierowniczego Bangladeszu na rachunku w Fed w Nowym Jorku.

Ustalenia fachurów BAE nie ujawniają jednak w jaki procedura fałszywe ordynansy zostały stworzone tudzież przeforsowane do planu. W większości kazusów mechanizm działania miał być wprawdzie podobny.

Z architekturze informacyjnej SWIFT korzysta akt spośród 11 tys. jednostce finansowych.
Nie jedyny atak

Następnego ustalenia zbiegają się z poniedziałkowym oświadczeniem SWIFT, w którym potwierdzono, iż atak na Bank Bangladeszu nie był odosobnionym przypadkiem.

– SWIFT jest świadomy wielu niedawnych incydentów cybernetycznych, w których złośliwym wewnętrznym albo cudzoziemskim defensorom udało się wysłać komunikaty do SWIFT z biur instytucji finansowych, komputerów podłączonych do lokalnego interfejsu – pouczyło stowarzyszenie w komunikacie cytowanym z wykorzystaniem Reutera.

W przestrzeżeniu nie wymieniono jednak żadnych strawy, ani nie ustalono wysokości strat zaniesieni w wyniku poprzednio nieujawnionych ataków.
Modernizacja oprogramowania

Również w poniedziałek, SWIFT wydało aktualizację zabezpieczeń chroniących banki przed podstępnym softwarem atakującym oprogramowania. – Klienci powinni dołożyć wszelkich starań, by chronić się przed tym – podkreśliła rzeczniczka SWIFT Natasha Deteran, cytowana w oświadczeniu przesłanym do Reutera.

Modernizacja zabezpieczeń musi egzystować zainstalowana przy użyciu instytucje pieniężne aż do 12 maja.

Oprócz tego, wspólnie ze specjalnym przestrzeżeniem odwrócono prośbę do fabryce nieskarbowych, aby zbadały autorskie procedury bezpieczeństwa.
O SWIFT

Stowarzyszenie na zagadnienie Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Niepłatniczej, to globalna sieć niemonetarna, którą banki wykorzystują do przesyłania miliardów dolarów każdego dnia. Przewidziano ją w 1973 roku i jest własnością ponad 3 tys. jednostki finansowych.

Platforma SWIFT pośredniczy w transakcjach między bankami, domami maklerskimi, giełdami i odmiennymi instytucjami monetarnymi.