Szykuje się nie lada gratka dla wielbicieli nie tylko rockowego grania.

Organizuje się nie lada możliwość dla zwolenników nie tylko rockowego grania: gwiazdą Life Festival Oświęcim 2017 będzie odmiana Scorpions! Uwielbiani nad Wisłą giganci rocka zagrają na koniec 8. wersji tego uznanego festiwalu.

Po spektakularnych koncertach Eltona Johna i grupy Queen & Adam Lambert podczas tegorocznego LFO organizatorzy festiwalu zrobili na ewentualny rok kolejną petardę: na oświęcimskiej scenie pojawi się niemiecki zespół Scorpions – fakt na skalę światową, niezniszczalna machina, która pomimo 50-letniego stażu scenicznego nadal poraża nieokiełznaną rockową energią!

Do ciała supergwiazd doszli w latach 80. za potrzebą takich hitów jak „Właściwie One Like You”, „Rock You Like a Hurricane” czy „Still Loving You”, wypływających z multiplatynowych albumów „Blackout” i „Love at First Sting”. Oddana w 1990 roku płyta „Crazy World” przyniosła zaś megahit „Wind of Change”, jaki był się nieformalnym hymnem zmian w Europie Wschodniej w pozostałych okresach.

Ponad sto milionów sprzedanych płyt stawia Scorpionsów w towarzystwie najpopularniejszych rockowych części w sprawie. Stanowisko w nim traktują jednocześnie dzięki pięciu z poziomu wyprzedanym występom w Leningradzie w 1988 roku, zatem w momentach, gdy zachodnie zespoły nie miały dobra dostępu do ZSRR. W 2000 roku wygrali w podkrakowskim Pobiedniku na koncercie utworzonym przez RMF FM przed ponad 700 tysiącami fanów! Więc do teraz rekord frekwencji na nieznanym koncercie w Polsce.

A 24 czerwca 2017 zespół ponownie zawita nad Wisłę!

Będzie aktualne ósma już edycja Life Festival Oświęcim, i postanowiono ją w dniach 22-24 czerwca 2017 roku.

Bilety na koncert LFO z udziałem grupy Scorpions oraz festiwalowe karnety otwarte są w aukcji od 20 grudnia.

Life Festival Oświęcim to fantastyczne doświadczenie na kulturalnej mapie Polski – święto pokoju, pochwały i sprawiedliwości. Festiwal toż chociaż nie tylko muzyka – wśród atrakcji zrobionych dla zainteresowanych zabawy ujawnią się, jak co roku, działania edukacyjne, warsztaty, czynności związane z promowaniem pokojowej idei festiwalu, i jeszcze wystawy, spektakle udane oraz przeżycia sportowe.