Tak dużo z nas wzdycha do błękitu nieba i upaja się wszelkimi urokami natury.

Reklama: Zespół weselny Bydgoszcz

Naprawdę dużo spośród nas wzdycha do błękitu nieba i porywa się wszelkimi urokami natury. Kwitnące kwiaty uwodzą nas zapachem i kolorami, a szumiące drewna w lesie potrafią zachwycić swą dziką naturą. Czy miłość do krwi i zdrowe podejście do życia można pogodzić z tradycyjną oprawą wizualną wesela? Przecież ślub łączy się z niezliczoną liczbą przedmiotów, które kończą swój żywot na wysypisku. Sama nie jestem pewnym ‚eco-freakiem’, ale doskonałe projekty do mnie przemawiają. Gdy to właściwie rozegrać, jeśli zależy nam na byciu eko oraz w dniu ślubu?

Ślub w rodzaju eko nie musi oznaczać rezygnacji z części dekoracji czy z czystego stroju. To nieco kwestia racjonalnego wyboru poszczególnych tematów i świadomego podejmowania decyzji. Po co właśnie się tym zadręczać? Powodów zapewne być mnóstwo, jednak czy jest przedmiot, co przebije zwyczajną miłość do natury? Gdyby jej dobro leży Wam na sercu, przemyślcie poniższe podpowiedzi. Nie musicie wprowadzać wszystkiej spośród nich na swoje przyjęcie, jednak może jakaś czy dwie przypadną Wam do rodzaju.

Umieść na prostsze menu ze szwedzkim stołem zamiast wielu dań serwowanych dla każdego

Najwięcej dania na weselach marnuje się tylko przy klasycznych posiłkach, a szczególnie wówczas, gdy kelnerzy nie dopytują z wyprzedzeniem, czy wszystek z stoi będzie ciekawy kolejnym poczęstunkiem. Rozwiązaniem tegoż punktu potrafi być tylko kilka ciepłych posiłków oraz szwedzki stół, z którego każdy nabiera tylko tyle jedzenia, na ile jest ochotę. Więc jest spora szansa na ostatnie, że podczas wesela wyda się mniej żywności, i zatem, co zostanie nietknięte, ważna będzie zabrać.

Jeśli dopiero szukasz obiektu weselnego, rozważ taki, jaki uważa się blisko kościoła (gdyby zatem będzie ślub konkordatowy) lub przy Urzędu Stanu Cywilnego. Ideałem istnieje okazję doświadczenia z miejsca ceremonii do weselnej sali na piechotę, natomiast w wielu wypadkach to trudne. Wówczas warto zadbać o to, by zaproszone osoby wiedziały, jak dotrzeć na tło przyjęcia, żeby nie błądziły i nie kierowały się w kółko samochodami. Dużo przyjaznym lekarstwem istnieje też wynajęcie autobusu, autokaru czy busa, który zawiezie chętnych na znaczenie – jeden pojazd to mniejsze zużycie paliwa i pewność, że ludzie dotrą na stanowisko. 

Jeśli marzysz o szczęściu w czasie vintage, nie kupuj przedmiotów wykonanych z cienkich materiałów, które tylko imitują wiekowe. Poszukaj ich na strychu czyli na pchlim targu. Suknia ślubna czy garnitur to konkretny nakład i poprawiaj o łącznym charakterze. Można, oczywiście, odłożyć je na pamiątkę lub dla niemowląt (to przyjemny i przyjazny zwyczaj, gdy mama traci swoją suknię ślubną dla córki…sama tak zrobiłam) natomiast jeżeli planujesz ograniczony budżet także jesteś zdania, że ważna tutaj podziałać w formatu eko to równie ładnie będzie niczym suknię wypożyczysz. Skoro nie chcesz sukni z wypożyczalni, i jeszcze drogi stanowi Ci klimat eko… może zajmą Cię te suknie vintage. Artykuły nie są nowe, a za to suknie bardzo wyjątkowe. 

Chodzi przede wszystkim o dekoracje, które po weselu trafiłyby na śmietnik. Przykładem są lampiony lub balony, które mogą robić dobrze, jednak najczęściej szybko ulegają zniszczeniu jeszcze podczas przyjęcia, i po nim nikt nie zadaje sobie trudności, aby je rozsupłać i pozbawić powietrza. W klub idą zazwyczaj szpikulce i całość ląduje w koszu. Skutecznym wyjściem są według mnie dekoracje szklane – wielorazowego użytku.

Trudno wyobrazić sobie, co na szczęściu potrafiło stanowić wytworzone z recyklingu. Jednocześnie jest wystarczająco wiele możliwości, wśród jakich potrafi odnajdziesz coś dla siebie. Ciekawą opcją jest designerska, autorska biżuteria (na dowód stworzona z pamiątkowego kruszcu – możesz zamówić obrączki, które zostaną wytworzone ze tradycyjnych kolczyków po babci). Inna myśl to zaproszenia partnery a drugie artykuły papierowe zbudowane z białego papieru. Pozornie szary papier lub karton nie skupiają się z czymś pięknym i kobietom, lecz to tylko pozory. Istnieje jeszcze dobrze firm, które wykonają zaproszenia, zawiadomienia i winietki zrobione z naturalnego papieru dodatkowo w smaku zadrukowane ekologicznym tuszem!