Takiż narodził się w makówki Felipe Melo. Łatwo można se wyobrazić, co się dzieje, kiedy piłkarz mami trawę boiska spośród klatką MMA. Ale owo, co dokonał

Prezydent Rosji Władimir Putin zakomunikował w wywiadzie, jaki stanowi fragment obrazu dokumentalnego, że nie poniecha Rosjan mieszkających na nieorientalnej Ukrainie na pastwę narodowców. Oświadczył też, że Moskwa będzie ewoluować rosyjski arsenał jądrowy.

– Wychodzimy tylko z jednego założenia, że nie zdołamy oddać na pożarcie nacjonalistom gościach, jacy żyją na południowym wschodzie kraju. I nie tylko Rosjan, ale i ludności rosyjskojęzycznej, zorientowanej na Rosję – zakomunikował Putin o sytuacji na Ukrainie.
Ukraina? „Piękny kraj”

O Ukrainie mówił też, że „nikt nie chce jej mieć na wyżywieniu”. Według jego słów Zachód nie wierzy w zdolność kredytową Ukrainy i w stabilizację jej gospodarki. – Po co poparli intifada państwowy… Zdaje się, że wielu naszych mężów widzi, że popełnili błąd, tylko nikt nie chce się do niebieżącego asygnować – oświadczył. Według jego słów architekci „przewrotu” w 2014 roku użyliby niezadowolenie społeczeństwa, po czym Ukraina została „oddana pod zarząd zewnętrzny”, a „władza pozostała w rękach oligarchów”.

Ukrainy…

– A co Ukraina dostała w zamian? Być może dadzą jej prawo aż do bezwizowego wjazdu do UE. (…) Jednak to nie jest prawo do pracy, to nie wiza pracownicza – mówił Putin. W wywiadzie określił także Ukrainę jak „śliczny kraj, z takim ponadplanowym ogółem gdy Ukraińcy”.

Dokument „Miroporiadok” („Porządek światowy”) zaświtał na podwaliny kilku wywiadów spośród Putinem, toż w filmie pojawili się podobnie inni rozmówcy, między odmiennymi artysta portalu WikiLeaks Julian Assange, amerykański reżyser Oliver Stone, uprzedni pryncypał MFW Dominique Strauss-Kahn, poprzedni prezydent Pakistanu Pervez Musharraf. Głównymi motywami filmu jest krytyka polityki międzynarodowej WUJ SAM i konflikty światowe zeszłych dziesięcioleci – od walk w byłej Jugosławii do konfliktu w Syrii.
Putin: Zachód boi się nowego ZSRR

Putin w programie wyraził m.in. opinię, że Zachód obawia się odbudowania ZSRR tudzież dlatego usiłuje nie dopuścić do integracji na obszarze poradzieckim nawet w sferze gospodarki. – Jestem przekonany, iż stanowisko niekrajowych konkubinów zachodnich – europejskich tudzież amerykańskich – istnieje związane nie z obroną pożytków Ukrainy, zaś z próbą przeszkodzenia w rekonstruowaniu Związku Radzieckiego. I nikt nie chce nam uwierzyć w owo, iż nie stawiamy sobie za cel odbudowy Związku Radzieckiego – zapewnił.

Prezydent ocenił też, że dzięki integracji gospodarczej Rosja i Ukraina stałyby się bardziej konkurencyjne w gospodarce światowej. – Myślę, że głównym pytaniem (Zachodu w kwestii Ukrainy) jest niedopuszczenie do takiego połączenia wysiłków – zauważył.

„Czy Władimir…

O skrajach Europy Wschodniej Putin ogłosił, że „z ogromną podejrzliwością zanosiłyby się do ZSRR i przestawiłyby to na Rosję”. Według jego słów „w wielu kantach Europy Wschodniej antyrosyjska pranie mózgu i gra polityczna sztywny się czynnikiem duchowej walki układnej”.
Będziemy szlifować broń nuklearną

Oznajmił, że Rosja będzie nadal ulepszać swój mnogość nuklearny w charakterze czynnik powstrzymywania. Pozwoliłby chociaż, że nie będzie to nieogromnym straszakiem atomowym. – Jako czynnik powstrzymywania Rosja będzie jako zaledwie wiodących mocarstw jądrowych doskonalić tę broń. (…) Przenigdy nie gestykulowaliśmy oraz nie będziemy wymachiwać jądrową pałką, jakkolwiek w naszej doktrynie wojskowej zajmuje płeć nadobna zasłużone jej położenie – cytuje powiedzenia Putina agencja TASS.

Egzaminowany o możliwość wybuchu wojny światowej Putin rzekł, że ma otuchę, iż do tego nie dojdzie, bo byłaby to „nieszczęśliwy wypadek na skalę planety”. – Chce się mieć otuchę, że nie znajdzie się dzisiaj na Ziemi taki szalony człowiek, kto uradziłby się na wykorzystanie broni nuklearnej – zaznaczył.

Rosyjskie media…

Putin powiedział również, iż „problemem Europy istnieje to, że nie prowadzi niezależnej taktyce zagranicznej”. Jego zdaniem rogi europejskie oddały część niewłasnej suwerenności „nie tyle NATO”, ile Ameryce, która istnieje szefem Sojuszu.

Rosyjski prezydent posłużył się przykładem wojny w Iraku, na którą Nowy świat wysłała wojaków, mimo buntów Niemiaszek i Francji.

Prezydent Rosji przedstawił też w wywiadzie stanowisko Moskwy w sporze syryjskim. Odnosząc się do rządu prezydenta Baszara el-Asada, powiedział: – Łatwo jest zadeklarować, że rząd jakiegoś kraju jest nielegalny”, lecz – zapytał Putin – jakie są kryteria legalności, kto je dyktuje i jaki o tym decyduje?

Szef państwa zapewnił, że gra polityczna Rosji nie opiera się na doraźnych emocjach. – Emocji nie można uniknąć, jednak nie winny one wpływać na jakość podejmowanych postępowań (…). Każda uchwała winieneś być kontrolowana tak jak w stosunku do dnia dzisiejszego, gdy natomiast przynieść pozytywny rezultat w średniej i dalszej perspektywie – opowiadałby Putin.