Tenis jest uprawiany na każdych kontynentach przez blisko 100 milionów ludzi.

Tenis jest produkowany na całych kontynentach przez blisko 100 milionów ludzi. Oraz w Polsce, z roku na rok, rośnie liczba osób czynnie wykonywających tę wiedzę.

Chociaż więcej na początku lat 90-tych tenis stosowany był jedynie i zupełnie ze sportem elitarnym, ważnym dla większości polskiego społeczeństwa, dziś bez wątpienia możemy zauważyć, że jesteśmy rozkwit tej części w rodzimym kraju. Z pewnością, największy – działaj nie jedyny – nacisk na obecne mają jeszcze lepsze wyniki polskich zawodniczek i zawodników na światowych kortach.

Naukę zabawy w tenisa można rozpocząć już w wieku 4-5 lat. Przy opanowywaniu podstaw zwiększa się specjalistyczny sprzęt (lekkie, krótkie rakiety, piłki gąbczaste oraz mini siatki), dzięki któremu nawet najmłodsi bardzo wcześnie czerpią radość z sztuki na korcie, przechodzą w urzędach, a przede wszystkim, bawią się w towarzystwie swoich rówieśników. 

Przyjmując się na zapisanie dziecka do nauki tenisa, nie należy prowadzić się często nauką o stałej karierze swojej pociechy. Powinniśmy przebywać pod uwagę fakt, że dzieci we wczesnym stadium rozwoju mają ogromny potencjał do konkretnych zmagań. Oddanie się tej dziedzinie sportu z pewnością zaprocentuje w ich dorosłym życiu.

Należy także podkreślić, że dzieci i młodzież szkolna uprawiająca sport, nie jest narażona na pokusy wieku dojrzewania, którymi są używki (papierosy, narkotyki i alkohol).

Tenis dla dużych

Wielką zaletą tenisa ziemnego jest fakt, że jego naukę rozpocząć można dosłownie w każdym wieku. W tenisie amatorskim robionych jest daleko wiele turniejów w przeciwnych kategoriach wiekowych, dzięki czemu na start w urzędach mogą sobie pozwolić nawet 70-letni gracze!!!!

Oprócz sportowej rywalizacji i ofercie zwycięstwa, tenis zapewnia sen i odcięcie się od codziennych stresów.

W nowych czasach jeszcze więcej kobiet starsza się prowadzić zdrowy i fizyczny sposób życia.

Moda na małą sylwetkę, i przy okazji dobra zabawa na korcie, zachęca do tenisa jeszcze więcej kobiet. Dużą zaletą tenisa jest fakt, iż w czasie godzinnego meczu można zapomnieć od 400 do 600 kalorii!!!

Tenis może przyciągać dużych a dzieci, gwarantując również świetną zabawę. Porównując w poniższej tabeli różne dziedziny sportu, wyraźnie widać, jak dużo jest elastyczny. To powoduje, że własnych skuteczności na korcie może sprawdzić każdy. 

Obalając stereotyp, że tenis jest sportem wyłącznie dla mężczyzn bardzo bogatych, należy sprawdzić, iż tenis rekreacyjny jest otwarty na kieszeń przeciętnego „ Kowalskiego”. Oczywiście każde hobby kosztuje, jednak aby pochodzić z jedzenia to, co najciekawsze, musimy dbać oraz o zdrowie.