Twitter bije rekordy popularności. Jeszcze dużo kobiet wyrusza spośród niego stosować, rzeygnując razem z różnych kanałów mediów społecznościowych. Na czym liczy jego fenomen?

Wydawać żeby się mogło, że program nie mógł wziąć. Twitter umożliwia wysyłanie wiadomości o długości do 140 znaków. Kolejne wpisy użytkowników tworzą rzecz w sposobu minibloga. Wyraża się jednak, że internautom ta koncepcja niezwykle przypadła do gustu i znalazła naśladowców, ponadto w Polsce.

Twitter w teraźniejszym czasie bardzo nabiera wiatru w żagle. Jak wskazuje New York Times, w marcu liczba unikalnych użytkowników serwisu wzrosła do 14 milionów, podczas gdy miesiąc wcześniej stanowiło ich o połowę mniej. Nie powinno więc dziwić, że zainteresowanie przejęciem Twittera zaczyna wyrażać Google. Sam serwis te nie próżnuje i tworzy nad płatną wersją dla biznesu.

O sukcesie serwisu niech świadczy fakt, że w lutym pobił on pozycją Britney Spears, która z momentu powrotu na scenę, pięła się do głowy w porównaniu, bijąc w poprzednim roku nawet tego prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamę.

Co jednak dobre, właściciele Twittera, pomimo faktu, że nie posiadają także biznesplanu, nie narzekają na zabieg gotówki na bycie serwisu. Biz Stone oraz Evan Williams stwierdzili, że posiadają w współczesnym czynniku mnóstwo pracy związanej z wzrostem serwisu od ściany produktowej, stąd brak momentu na cieszenie się pozyskiwaniem funduszy.

Problemem daje się istnieć ponad liczba zatrudnionych osób – w współczesnym terminie jest ich 40. Według twórców serwisu to koniecznie za mało, głównie w form, gdy są intensywne prace rozwojowe oraz testy nowych usług.

W piątek naszą pierwszą wiadomość poprzez Twittera wysłała Oprah Winfrey, znacznie najbardziej znacząca kobieta show sklepu w Okresach Zjednoczonych. Wielu Amerykanów może zadać sobie zatem pytanie – kiedy z Twittera korzysta Oprah, toż chyba i ja same spróbuję? To popularny rozwiązanie na też bardziej intensywne zwiększenie liczby użytkowników.

W tych dniach na Twitterze trwał wielki wyścig o milion, o to, czyje konto będzie jak główne było milion obserwujących je twarzy. W bieg ten zaangażowała się nawet amerykańska telewizja CNN, która niedawno wpisałam w posiadanie samego z dwóch największych na Twitterze kont – CNNbrk. Istniało prawdopodobieństwo, że oczywiście to konto jako kluczowe w relacji przebije granicę miliona widzących je twarzy. Ostatecznie jednak wyścig o milion wygrał Ashton Kutcher, mąż Demi Moore i bliski aktor

Powstaje jednak obawa, że wraz ze rozwojem wartości użytkowników Twitter straci swój niepowtarzalny charakter. Jeszcze większa ich wielkość może spowodować, że dane osoby uważać będą coraz więcej kont, przez co stracą rozeznanie w ostatnim, co naprawdę właściwie się dzieje u znajomych. Jest bowiem także liczba tzw. celebrities, posiadających konto na Twitterze, których wpisy więcej są chętnie obserwowane. Oprócz Winfrey i Kutchera przylegają do nich i Shaquille O’Neal oraz Britney Spears.

Pytanie to, czy będące zainteresowanie Twitterem nie sprawi, że przestanie on istnień znakomity. Z wyniku elitarnego zmierza bowiem szybko w charakteru masowości.