U grup kobiet siedzących przy komputerze daleko niż trzy godziny dziennie, są kłopoty z oczami.

U grupie kobiet siedzących przy komputerze bardzo niż trzy godziny dziennie, są kłopoty z oczami. Powstało nawet pojęcie diagnostyczne Computer Vision Syndrom (CVS), które dotyczy m.in. o podwójnym widzeniu i układzie suchego oka. Jak poradzić sobie spośród aktualnym tematem? 

Najczęstszą dolegliwością proponowaną przez użytkowników komputerów to ból oczu. Już za nim umieszczają się suchość oka, podwójne widzenie, niewyraźne widzenie, a i zmęczenie i zaczerwienienie oczu.

Najczęstszym błędem tworzonym przez klientów komputerów jest ograniczenie częstotliwości mrugania. Prawidłowo powinniśmy wyglądać to 20 razy na chwilę, a podczas pracy z komputerem część ta sprowadza się o 2, i nawet 3 razy. Konsekwencją tego istnieje wysuszenie spojówki i rogówki, a finalnie ból, pieczenie, suchość i zaczerwienienie oczu.

Warto czyścić ekran monitora, tabletu lub smartfona przed każdym użyciem. Ekrany LCD bardzo mocno przyciągają cząsteczki kurzu, bakterie, roztocza i pyłki. Dodatkowo wymuszanie mrugania pomoże odpowiednio nawilżyć oczy. Warto również zaopatrzyć się w tzw. „sztuczne łzy”. Co dalej, należy co kilkanaście minut patrzeć w dal, zmienić w komputerze czcionkę na głębszą, stosować możliwie dużo światła naturalnego. Jeśli problem występuje nadal, warto sprawdzić wilgotność powietrza, jaka powinna wahać się między 65, a 75%.

Jak możemy poprawić ten temat?

Oczywiście okuliści mają sprawdzone środki na poprawę kondycje naszej książki z komputerem, a my mamy inny pomysł. Zamiana części urządzeń na czytniki. E-papier przystosowany jest do wielkiej trosce o wzrok. Doskonale imituje także kartkę papieru.

Dzisiejsze czytniki ebooków wyposażone są w układ funkcji, które pozwolą nie ale na czytanie, ale również na kontaktowanie się z internetem, mienie spośród przeglądarki internetowej, wykorzystywanie w sztuki, czy liczenie na kalkulatorze. Dzięki temu możemy swobodnie zamienić tablet lub smartfon na czytnik ebooków i dzięki temu bawić się zdrowym wzrokiem przez duży okres.

Kto wie, że kiedyś ekrany e-papierowe będą jasne też w ekranach i telefonach? Czekamy niecierpliwie na owe terminy.