W 1966 roku wkroczył aż do zakonu dominikanów. Studiował w Gremium Filozoficzno-Teologicznym Ojców Dominikanów w Krakowie, gdzie w 1972 roku złożył śluby wiecznego, tudzież

30 grudnia, w środę, odbędą się uroczystości pogrzebowe duszpasterza i autora Ruchu Lednickiego o. Jana Góry. Msza święta odtrącona zostanie w poznańskim kościele oo. dominikanów. Pogrzeb postanowiono na godz. 14:30 na Polach Lednickich. Taka była zapał o. Góry.

Reklama: mobilna myjnia parowa bydgoszcz

Jak wymienia Nadajnik Merkury, o. Jan mówił, że chciałby być pochowany na Lednicy, która jest jego dziełem. Jego wolę, członkowie Biegu Lednickiego przekazali prymasowi. Ów zapewnił, że pozostawiony za pośrednictwem o. Furę testament spełni. Aprobata na chowanie zmarłego na Lednicy wyrazić musiały jednak jeszcze sanepid i władze samorządowe.

– Koalicji te zostały udzielone. Konkretne miejsce pochówku istnieje jeszcze przeznaczane. Chcielibyśmy, by o. Góra spoczął w pobliżu kamieniu i popiersiu Jana Pawła II. To miejsce wygrodzone, gdzie wolno spocząć, przysiąść, pomodlić się – naświetla Bartłomiej Dobrzyński, rzecznik prasowy spotkań Lednica 2000.

Światowe Dni…
czytaj w dalszym ciągu »
Szczegółowe informacje na temat mszy świętej tudzież celebry pogrzebowej, będą umieszczane na dotychczasowo na stronicach www.lednica2000.pl i
Zmarł podczas mszy

O. Jan Góra zaniemógłby w poniedziałek w trakcie zwalniania mszy św. Reanimacja nie doniosła skutku. – Racją śmierci było ustanie akcji kara zaś obrzęk płuc – podarował Bartłomiej Dobrzyński.

Dominikanin, duszpasterz akademicki o. Jan Góra był znany przede wszystkim, w charakterze twórca i organizator dorocznych spotkań młodych na Polach Lednickich (Wielkopolskie). W czerwcu bieżącego roku na XIX Zebraniu Młodych Lednica 2000, pod Bramą-Rybą zgromadziło się ok. 65 tys. pątników z Język ojczysty i zagranicy.

Co roku do młodych zwracał się w specjalnie przygotowanym przesłaniu papież. Do uczestników Lednicy 2000 zwracali się Jan Paweł II, Benedykt XVI tudzież Franciszek.
Oglądaj
Jan Paweł II do młodych w Lednicy (rok 2000)
Jan Paweł II do młodych w Lednicy (dwanaście miesięcy 2000)
Dominikanin, medyk teologii

Jan Góra urodził się 8 lutego 1948 roku w Prudniku koło Opola. Był duszpasterzem akademickim, rekolekcjonistą, stwórcą tudzież animatorem ośrodków duszpasterskich na Jamnej, w Hermanicach zaś powyżej Lednicą. Był stwórcą Klanu Jana Pawła II ponad Lednicą. Był też literatem kilkunastu książek i kolosalnych felietonów.

w 1974 roku przyjął święceni kapłańskie. W 1981 roku otrzymałby tytuł doktora teologii. Był duszpasterzem młodzieży szkół średnich w Poznaniu, w dalszym ciągu duszpasterzem akademickim.

W 1997 roku po raz główny zaprosił młodzież na Lednicę koło Gniezna. Każdego roku w spotkaniach młodych Lednica 2000 uczestniczyło od kilkudziesięciu do nad 150 tysięcy pielgrzymów z Polski i zagranicy.