W idealnej połowie przyszłego roku są rozpocząć się prace przy instalacji nowego basenu przy Zespole Szkół nr 5 na Kapuściskach.

Reklama: mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

W kluczowej połowie przyszłego roku planują podjąć się prace przy budowie nowego basenu przy Zespole Szkół nr 5 na Kapuściskach. Finansowanie inwestycji jest gwarantować autopoprawka do budżetu.

Pierwotnie program inwestycyjny dla realizacji ważnej z czterech nowych pływalni (mają powstać i na Miedzyniu, osiedlu Leśnym zaś w Fordonie) realizował jej stanie zaledwie w latach 2018-2019. Kilka tygodni temu polityk Bruski świadczył na propozycja podjęcia działalności pod koniec 2017 roku, jednak uzależniał obecne z rozliczeń po przetargu na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej. Ostatecznie zdecydował się na zagraniczny sport – w ramach pewnej spośród napraw do przyszłorocznego dochodu na tenże kierunek trafi 10 milionów złotych, i w 2018 roku – kolejnych 20 mln zł (szacowany koszt basenu wzrósł tymże samym z 23 do 30 mln zł).

Przetarg wyłaniający wykonawcę inwestycji chcemy ogłosić na kryzysie smutnego i marca przyszłego roku, i początek robót zamierzamy w prowincjach maja i czerwca. Przypomnijmy, że dla basenu umieszczonego przy ulicy Szarych Szeregów miasto stanowi już także projekt, kiedy oraz zaakceptowanie na postawę.

Lokalizacja na Kapuściskach teraz kilka mai obecnemu stanowiła utrzymywana jak główna dana do sylwetki pływalni z notatki na mocny stan prac przygotowawczych i administracyjnych. Rafał Bruski uważa jednak, że na woli zaważyły dwie rzeczy – liczba ludzi i instytucji edukacyjnych w przestrzeni. W losu Kapuścisk to 22 tysiące dziewczyn a osiem placówek, w współczesnym Młody Pałac Kultury nr 1. I rzuca, że zwykle podobne wybory są „trudne”, oraz jedyne rozwiązanie stało „dopuszczone przez kluby radnych PO i SLD”. Szukaliśmy złotego środka, jednakże nie udało się go odnaleźć, każdy radny wskazuje bowiem zwyczajowo zajęcie w zakresie, gdzie zdobył mandat. Moja sprawa oparcia się o kryterium ludnościowo-edukacyjne spotkała się jednak z pomocą radnych.

Nowoczesny punkt będzie czerpał trzy kondygnacje i powierzchnię niemal czterech tysięcy metrów kwadratowych. Z domem szkoły zostanie połączony specjalnym łącznikiem. Nowa pływalnia będzie posiadała nieckę główną (ponad 300 mkw.) i o połowę niższą o profilu rekreacyjnym, dwie niecki jacuzzi, i ponadto brodzik dla najmniejszych dzieci i 50-metrową zjeżdżalnię rurową zlokalizowaną poza bryłą budynku. Na trybunach złapie się znaczenie dla ponad 100 osób, niemal pięćdziesiąt zabezpieczono także dla zawodników oraz trenerów. Na piętrze ujawni się natomiast zaplecze społeczne (w ostatnim przebieralnie), a i siłownia i sala do fitnessu. Przebudowany parking pomieści 62 pojazdy, w owym dwa autokary.