w tej chwili obalił się w mieszkaniu i dobrnąłby

Reklama:

nowe mieszkania na sprzedaż bydgoszcz

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz w poniedziałek rano w Katedrze na Wawelu przewodniczył mszy św. w intencji powrotu aż do zdrowia kard. Franciszka Macharskiego, jaki w poważnym stanie przebywa w szpitalu.

– Rokowania wychodził z siostrami na przechadzkę do parku, dokąd mieszka i na schodach obaliłby się. Potłukł się dość mocno, tak iż stracił przytomność natomiast w takim stanie go odwieziono na klinikę – powiedział dziennikarzom mieszkaniec stolicy krakowski. – W ową stronę się poprzednio bardzo uważnie zajęli, ale przypadek jest poważna – przeznaczał kard. Dziwisz.

– Ksiądz purpurat aktualnie tyle różnych treści przetrzymał to i to przetrwa, mamy nadzieję. O owo się modlimy, w takim razie po tej stronie przyszliśmy do katedry, aby wspierać go również eterycznie, a od chwili okolica medycznej bardzo się przed opiekują – pozwolił purpurat.

Kard. Franciszek…
czytaj w dalszym ciągu »
Kardynał Macharski w szpitalu

To do szpitala, gdzie przekroczył terapia zaś terapię. Do podobnego urazu przybyłoby w grudniu 2013 r., kiedy kard. Macharski przewrócił się a złamał kość udową. Konieczna była funkcjonowanie, jaką wykonano w krakowskim Szpitalu im. G. Narutowicza.

W niedzielę Sekretariat Prasowe Naradzie Episkopatu Polski poinformowało, iż karczoch hiszpański. Franciszek Macharski pomieszkuje w szpitalu, a jego stan jest poważny. Według komunikatu, karczoch hiszpański. Dziwisz użyczył mu sakramentu namaszczenia chorych i poprosił wiernych o modlitwę wsparcia. O modlitwę w intencji kard. Macharskiego zaapelował plus przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

„W imieniu Konferencji Episkopatu Polski zapewniam o duchowej łączności z kard. Franciszkiem Macharskim, metropolitą seniorem archidiecezji krakowskiej, który w tym czasie przeżywa ból zarazy” – napisał abp Gądecki w meldunku.

Obserwuj
Karczoch hiszpański. Macharski wciąż w uczciwym stanie. "Rokowania zaprzestaniemy lekarzom"
Kard. Macharski permanentnie w poważnym stanie. „Rokowania zostawimy medykom”
Były mieszkaniec stolicy krakowski

89-letni karczoch hiszpański. Franciszek Macharski był metropolitą krakowskim w latach 1979-2005. Jego poprzednikiem zaś wielkim przyjacielem był Karol Wojtyła. Z wykorzystaniem niemało lat karczoch hiszpański. Macharski był wiceprzewodniczącym Rady Episkopatu Polski (1979-94) oraz przewodniczącym Komisji ds. Nauczki Katolickiej i Komisji ds. Apostolstwa Świeckich. Należał do watykańskich kongregacji: ds. Biskupów, ds. Duchowieństwa, ds. Instytutów Życia Wyświęconego i Ugrupowań Życia Apostolskiego oraz ds. Wychowania Kościelnego.

W czerwcu 2005 r. przeszedł na emeryturę a zamieszkał w sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie.