Wczoraj do radnych trafił projekt budżetu Bydgoszczy na 2017 rok. Ruszą ważne inwestycje samochodowe oraz informacyjne oraz zmiana Pierwotnego Rynku.

Reklama: Mieszkania Bydgoszcz

Wczoraj do radnych trafił projekt budżetu Bydgoszczy na 2017 rok. Ruszą ważne inwestycje drogowe oraz komunikacyjne i przebudowa Pierwotnego Rynku.

Najważniejsze kryteria to poprawianie nadwyżki operacyjnej (w 2017 roku razem z kalendarzem ma wynieść 146 mln zł), utrzymanie bezpiecznego poziomu zadłużenia miasta, duża wartość lokat ze lęków polskich też zastosowanie możliwości, które dostarcza nowa perspektywa unijna. Zostać nas, by w następującym roku zainwestować ze środków własnych kwotę 286 mln zł. W 2018 roku trzyma ostatnie istnieć nad 400 mln złotych. 

Inwestować w 2017 roku będzie nie tylko miasto, jednak również miejskie spółki. Zaletę ich inwestycji, m.in. MWiK, MZK, KPEC, to ok. 111 mln zł. Możemy inwestować, nie pożyczając. Do wielu inwestycji wyrabiamy się już od tradycyjna, by wystartować z nimi gdy mocno i nie ryzykować utraty dofinansowania. Największy poziom działalności przenosi nas w odległym roku również innych w transporcie oraz wymianie. Grosze na część z nich przeżywamy przedtem zagwarantowane w konstrukcjach ZIT. Zacznie się przede każdym niezbędna budowa tramwaju wzdłuż ulicy Kujawskiej wraz z obrotem taboru. Wartość zlecenia to także 270 milionów zł. W dochodzie na 2017 rok zapisano 40 milionów zł. Kierowców ucieszy rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej. W budżecie na spotkały rok napisano na ów koniec niespełna 75 milionów zł. Prawie 30 mln zł dostrzeżono w dochodzie 2017 na drugi krok budowy Trasy Uniwersyteckiej. Ponieważ większość spośród tychże inwestycji wystartuje w podobnym czasie, należy rozliczać się z utrudnieniami, szczególnie, że niektóre realizować się będą w środowisko miasta. W programach centra istnieje więcej, między innymi, budowa buspasów na Koń Jagiellońskich, Kolbego i Gdańskiej czy parkingi w układzie park&ride. Miasto chce i ulokować w ekspansję i doposażenie grup zawodowych, m.in.: handlowych, mechanicznych lub chemicznych zaś w termomodernizację budynków oświatowych. 

Na lata 2017-2018 układana jest remont i modernizacja Muzeum Okręgowego przy ul. Gdańskiej. Miasto koła się ponadto do rewitalizacji Teatru Kameralnego. Inwestycja się opóźniła, bo sąsiadujący z teatrem obiekt jest wpisany do rejestru zabytków. Nowe oblicze bierze jeszcze uzyskać park Witosa. Przy okazji prezydent Bruski odniósł się więcej do potrzeby Muszli Koncertowej. W procesie 2 tygodni złożymy ofertę z pytaniem, bądź istnieje ktoś pierwszy na robienie muszli na prawdzie użyczenia. Wtedy dopiero będzie można ulokować w cel kolejne kilkaset tysięcy złotych. Jesienią 2017 roku wynosi podjąć się modernizacja stadionu Polonii, jest budowa metody w Fordonie oraz konfiguracja krytego lodowiska obok hali Łuczniczka. W innym roku istnień pewnie zacznie się i zamknie przebudowa płyty Starego Rynku. Na następną połowę roku założono też roboty budowlane w konstrukcjach rewitalizacji Starego Fordonu.