We Włoszech, ponoć całe linie prowadzą do Rzymu.

We Włoszech, chyba wszystkie linii wysyłają do Rzymu. Jednak coraz więcej turystów zwiedza małe miasta. Najogromniejszą marką radują się małe perły całości i kompozycji na Sardynii, w Apulii, Trydencie, Wenecji Euganejskiej dodatkowo w Walk. 

Ludy w Rzymie, Florencji a przede wszystkim w pękającej w szwach Wenecji są z jakimkolwiek rokiem, i góry tych miast myślą się, jak zmniejszyć napierającą turystyczną falę. 

Wielu turystów z zagranicy wybiera równowagę i relaks, i jednocześnie dzieła produkcji oraz standardy całości w murach liczących setki lat miasteczek, poza popularnymi trasami. Tę tendencję potwierdzają ogłoszone dane Ośrodka Statystycznego Istat, który stosuje uwagę wprost na ekspansję tej konstrukcje turystyki. Liczy się, iż w 2015 roku , spośród którego wynikają to dane, miejscowości zwane borghi odwiedziły prawie 3 miliony osób. Bogatą ich akcję stanowili cudzoziemcy.

Najogromniejszą popularnością pasą się też lekkie perły konfiguracji oraz realizacji na Sardynii, w Apulii, Trydencie, Wenecji Euganejskiej zaś w Walki.

W niniejszym roku szczególne zainteresowanie wywołuje średniowieczne Venzone w kraju Friuli – Wenecja Julijska, popularne w kwietniu w dorocznym konkursie za najdoskonalsze w regionu.

To całkowicie niezwykłe znaczenie na karcie o unikalnej historii. Okolica ta została dokładnie odbudowana po katastrofalnym trzęsieniu gospodarki w 1976 roku przy pomocy metody rekonstrukcji liczącej na skorzystaniu zachowanych oryginalnych fragmentów domów.

W byłym roku mecz na najładniejsze włoskie miasteczko wygrała Sambuca na Sycylii. Osada została zaprojektowana przez Arabów w IX wieku. O jej powodach przypomina jedna z okolic, która od wieków ma nazwę „arabskiej”. Turysty z Ulubionego Wschodu istnieli tam do XIII wieku. Środowisko to słynie podobnie z 20 starych kościołów i znalezisk archeologicznych.