Według ekspertów rodzice powinni dać swoim dzieciom na utrzymanie chipsów zamiast rodzynek, gdyż są właściwsze dla ich zębów.

Reklama: Protetyk Bydgoszcz

Wielu rodziców ma, że dołączając do różnego śniadania suszone owoce, np. rodzynki, zapewniają naszym dzieciom zdrową, zbilansowaną dietę. Jednak zdaniem wielu dentystów, lepkość suszonych owoce prowadzi taki tenże efekt obklejenia zębów, jak życie cukru.

Wiedze te stały dane do dane po opublikowaniu raportu Royal College of Surgeons, który przedstawił informacje na punkt zepsutych zębów wśród dzieci.

Przekąski z suszonych wyników są prawdziwym koszmarem każdego dentysty. Ilość wyrywanych zębów wśród dzieci w wieku przedszkolnym wzrosła w procesie zaledwie dziesięciu lat o 24 proc.

Wyłącznie w zeszłym roku 47 niemowląt w wieku poniżej 1 roku miało wyrywane nowe mleczne zęby. Suszone wyniki są bardziej niebezpieczne niż tłuste czy słone przekąski ze względu na szerszą skłonność do przywierania do zębów. W 100 g suszonych moreli dostaje się aż 53 g cukru.

Suszone owoce, to źródło wielu czynników odżywczych, ale również kalorii. W przyrównaniu do ostatnich owoców, są dobrze więcej cukru, lecz jeszcze więcej potasu, miedzi, żelaza i manganu. Składników, jakie są potrzebne także w diecie dzieci, kiedy również dorosłych. Niestety, ze powodu na zdrowie zębów winnym być konsumowane w stopniu.

Na suszone owoce powinny jednak mieć osoby na diecie. Lecz jest ostatnie świetna przekąska pomiędzy posiłkami, to natomiast ilość węglowodanu i kalorii sprawia, że powinno się je spożywać w niedużych ilościach. W toku diety lepiej przegryzać między posiłkami warzywa. Też warto zwrócić opinię na fakt, że suszone wyniki są mniej sycące niż świeże. Natomiast jeśli lubimy bakalie, pamiętajmy, żebym w toku zakupów chcieć te o mniejszej zawartości cukru i bez konserwantów, dzięki czemu zadbamy o nasze zdrowie oraz sylwetkę.