Większość gościom sądzi że próby człowieczeństwo aby wykorzystywać energię słoneczną to stosunkowo prekursorska materia. Myślą że jeżeli badania zaczęły być prowadzone sto lat temu, ta technologia była by natychmiast

wysoce roztoczona i w ogólnym użyciu do dzień dzisiejszy. Jako że daje nam darmową elektryczność natomiast bazuje na odnawialnej energii, zmiotłaby już paliwa kopalne z rynku, oznajmilibyście. Niestety bylibyście w byku. Pierwsze badania ponad przechwytywaniem tudzież przetwarzaniem ikrze słońca były prowadzone natychmiast na początku dziewiętnastego stulecia. I pomimo że pierwsze sukcesy w barakowie systemu zasilającego budynek wolnostojący w energię zanotowano obecnie w 1883 roku, to później wybieramy polegać na nieodnawialnych, zatruwających anturaż oczywistego paliwach kopalnych.

Już w starożytnej historii są wzmianki o stosowaniu odwagi słońca. Grecy oraz Rzymianie podnosiliby budynki ustawiając je pod dokładnie obliczonym kątem właściwie iżby jest dozwolone było ogrzać dom używając jak najmniejszej miary drewna. Było to związane z powszechnym w tamtych frazeologizmach brakiem drewna, które było rzadkim tudzież intrygującym towarem. Tenże sam Sokrates radził by każdy dom stawiać przodem aż do południa, tak by w zimę zbierał kiedy najwięcej promieni słonecznych. Po kresie Imperium Rzymskiego energia słoneczna została zapadła na prawie że dwa tysiące lat.

Odnowienie zainteresowani tym zarzewiem przyszło w frazeologizmie kiedy byśmy się go najmniej spodziewali. Właśnie podczas gdy asy zachłysnęły się paliwami kopalnymi podczas rewolucji przemysłowej Auguste Mouchout zaczął monografie nad pierwszymi bateriami słonecznymi i wykopałby pierwsze danie znane urządzenia niebieżącego modelu. Kapował już wtenczas iż olej skalny i węgiel wyczerpią się prędzej bądź potem, niemniej jednak niektórzy ręce do pracy cedują się nie dostrzegać tego nawet dziś. W jego okresach śmiałe zasoby były odkrywane często tudzież było trudno siebie wyobrazić, że kiedykolwiek się zmęczą. W końcu w 1861 r. udało mu się sklecić baterię pracującą w 100% wręcz przeciwnie na energii słonecznej. Niestety urządzenie było stosunkowo drogie, i ceny ropy i węgla opuszczały, w następstwie tego popadło ono w zapomnienie.

Od nieniniejszego czasu kazus alternatywnych źródeł energii była niezależnie od zainteresowaniem szerszego kolegia ludzi. Była w zasadzie ograniczona do ściśle naukowych badań. Choć w 1921 Albert Einstein trwał Nagrodę Nobla za strategia nad efektami fotoelektrycznymi blisko produkcji elektryczności, nie przyniosło owo specjalnych praktycznych zmian w tej kwestii. Nawet kiedy Bell Laboratories stworzyły opartą na silikonie baterię słoneczną która generowała elektryczność, była ona zbyt wartościowa żeby pokonać aż do światowego użytku.

Dopiero dekoniunktura energetyczny 1973 roku doręczył zmiany które zezwoliły na szybki zaawansowanie tej technologii. Ogromne pieniądze uległy zainwestowane w owo żeby ją rozwinąć. Dzięki nieniniejszemu daleko wzrosła jej skuteczności i spadły ceny. Obecnie jest dostępna dla wielu ludzi nawet w postaci pokojowych bateryjce słonecznych dla własnego użytku.