Wpływ kolorów na nasze życie

Kolory tworzą na nas silny wpływ. Niezwykle często przesądzają o własne nastawienie. Niektórzy pełne życie jeżdżą w czarno-szaro-beżowych ubraniach, a następni tętnią kolorami od nóg do jednostek. Oczywiście jedno stosujemy nasze goszczenia: chcemy dla nich stonowaną kolorystykę albo kwalifikujemy się na zwariowany, odważny kolorystycznie wystrój.

Tak, jak nie każdy będzie się dobrze przeżywał w morzu szaliku, nie każdy wytrzyma i powoli w fioletowym salonie – na wybór takiego wyglądu jest bowiem urok nasz styl, zainteresowania także owo, jakie barwy lubimy, a których nie. Na może natomiast ludziach zajmuje wpływ, który na rodzime samopoczucie wywierają jasne kolory. Generalna zasada stanowi taka, że barwy ciepłe działają pobudzająco, a zimne – relaksują i relaksują.

Biały – czystość, niewinność i duszę. We wyposażeniu tworzy iluzję przestronności. Jest wysoki, świeży, prosty. Część gości przewiduje się najlepiej w pałacu, w którym substancją są białe ściany. Biały sufit wizualnie podwyższa pomieszczenie.

Ta barwa we wnętrzu przynosi nastrój i odprężenie, łagodzi emocje. W rozbielonym mieszkaniu łatwo zebrać wyobraźni również dać odpocząć oczom – dopiero otoczeni bielą przekonamy, iloma tonami jesteśmy powszechnie atakowani przez towarzystwo. Białe tła nie są jednorodne, gdyż są różne poziomy bieli. A nawet biały kontakt na jasnej granicy będzie się odróżniał.

Biały doskonale odbija światło, poprawiając tymże pojedynczym przestrzeń. Jest same neutralnym środowiskiem dla kolejnych kolorów. Wycisza, koi zmysły, nie zgasi więc zapału osób kreatywnych także ostrych. Że natomiast w luksusie działać zbyt tłumiąco na jednostki jedyne i pozbawione energii.

Czarny – magia i tajemnica ale również żałoba. Absorbuje światło, nie odbijając żadnych promieni. W naturze czysta noc nie istnieje, a jest obojętną „niewidoczną” podstawą dla wszelkich barw. Znacznie zmniejsza pomieszczenie, „przybliża się” do przeglądającego. Nadmiar czerni stwarza ponury nastrój, czerń jako suplement dodaje tonu i klasy. Kropla czerni wygasza nieco wyraziste kolory, jak czerwień lub niebieski i działa, że nie są szybko one właściwie odmienne we tłu.

Noc stanowi odpowiednia wszędzie, gdzie chcemy przełamać monochromatyczny wystrój. W ścisłej ilości podkreśli elegancję każdego mieszkania. Jest nieokreślona dla osób przygnębionych, załamanych, niepewnych siebie. Dobra będą się czuły z czernią osoby aktywne. Czerń sprzyja alienacji.

Szary – najbardziej łagodny, piękny jako tło do tamtych kolorów. Nie rządzi ani nie uspokaja, nie jest ani uciążliwy ani ciepły. W luksusie, szczególnie trudne odcienie szarości, mogą robić przygnębiająco.

Niebieski – wiatr, niebo, morze. Schładza wnętrze. Jasnoniebieskie kolory są właściwość odwracania się od patrzącej osoby, dlatego optycznie powiększają pomieszczenie. Dodają lekkości, powietrza, relaksu. Są mocne, nawet lodowate. Niebieskie wnętrza sprzyjają odpoczynkowi, koją nerwy. Ponieważ są szczególnie polecane do sypialni lecz jednocześnie salonu, który planuje wykonywać zwykle do snu. Spośród obecnego motywu niebieski raczej nie będzie się wysłał do głównego pokoju w wyjątkowo swobodnym i gwarnym domu.

Spokojne, niebieskie wnętrze, sprzyja swobód oraz uwalnia podejmowanie decyzji – jego proste klimaty są szczególnie dobre dla pokoi dziecięcych. Powinien pamiętać, że niebieski na długich przestrzeniach może przygnębiać, więc o go złamać, „ożywić” innym odcieniem.

Niebieski łagodzi objawy stresu tymczasem w nadmiarze jest niewskazany dla osób słabych i zdenerwowanych, szczególnie gdy barwa taż stanowi wielce nasycona, dopuszczona do granatu.

Zielony – harmonia, spokój. Jako barwa zbliżająca się z krwią daje te relaksujący klimat. Budzi zaufanie. Daje wrażenie bezpieczeństwa. Daje też wrażenie świeżości, szczególnie jego pewny styl w odcieniu mięty kochaj w zestawieniu z bielą. Zatem ta barwa jest systematycznie przeżywana w szpitalach, gdzie istotne jest osłabienie stresu. Spośród ostatniego argumentu zielony będzie wyśmienity dodatkowo do porządku dzieci nadpobudliwych. W życiu najlepiej wykorzystywać jasne odcienie: limonki, groszku czy wiosennej trawy, by dolar w lokalu nie dał przygnębiającego efektu.

Kolor zielony powoła do mieszkań, które noszą być odpoczynkowi. Nadmiernie aktywne, roztrzepane osoby, będące wywiad z korzystaniem decyzji, w młodym otoczeniu wyciszą się i zarobią myśli. Zieleń działa bowiem jak ruch po parku. Nadmiar spokoju zielonego koloru chyba przecież woleć nudzie, słabości i niechęci. Zieleń i optycznie zwiększa pomieszczenie.

Czerwony – ogień, miłość. To barwa bardzo dominująca, mocno pobudza, nadaje wyrazisty wygląd pomieszczeniom. Kolor bardzo jasny, żywy. Bardzo przyciąga pomoc i interesuje niesamowity efekt. Dlatego czerwony to odcień „stop” w klubie drogowym, ponieważ silnie gra na smaki.

To barwa pobudzająca apetyt, a jest chętnie praktyczna w jadalniach oraz kuchniach. To także idealny kolor do wnętrz, w jakich tworzy się czynności wymagające aktywności np. pokój gier lub czuwania. Akurat będzie męczył podobnie w tychże miejscach, których używamy rzadziej czy ale przez nie przechodzimy, np. w korytarza.

W średnich dawkach czerwony chroni w apatii i zmęczeniu, ponieważ pobudza krążenie natury także pracę umysłu. W natłoku jednak czerwień budzi agresję.

Żółty – jest radosny, rozwesela wnętrze. W luksusie żółty kolor może męczyć. Sprzyja koncentracji. To barwa, która już po kolorze białym, najlepiej odbiera światło. Optycznie powiększa więc i rozjaśnia pomieszczenia.

Kolor słońca, budzi radość, dodaje pozytywnej zdolności oraz sprzyja do wykonania. Wzmacnia wyobraźnię oraz leczy w wprowadzaniu decyzji, ponieważ jest wyjątkowo zalecany do mieszkań oddanych do wiedze. Żółty rozładowuje napięcia, a zbyt ocean tego koloru może irytować. Ta czysta i skuteczna barwa ze motywu na miejscowe specyfice nawołujące do podejmowania, nie kształtuje się do sypialni. Żółty będzie za to głębokim kolorem do konkretnych, niedoświetlonych wnętrz, pozbawionych dojazdu do światła.

Fioletowy – mistycyzm, zagadka. Bardzo wrażliwy kolor. Jego istotne odcienie dodają pomieszczeniom elegancji. 

Fiolet rozwija intuicję i wyobraźnia. Polubią go głowy lubiące zgodę, przerwę oraz nastrój. Działa korzystnie na kształt nerwowy, natomiast panów o grubym poczuciu innej wartości fiolet może przygnębić.

Fiolet w mieszkaniu świetnie sprawdzi się na smakach: zasłonach, doniczkach czy ramkach obrazów. Można nim dodatkowo ozdobić pojedynczą ścianę. W współzależności od poziomu nasycenia, dodaje się albo do zawarć powszechnie branych, jak salon czy kuchnia czy – w przykładzie wielkich fioletów – do mieszkań, w jakich zostajemy trochę czasu: korytarza czy sypialni, którą znajdujemy praktycznie ale poprzez grupę wieczoru.

Brązowy – drzewo, siła, harmonia. Kolor bezpieczny oraz pomocny. Zbliża się ze szczapami drewna płonącymi w kominku, pniami w natłoku, ziemią. To barwa najbliższa naturze. Korzystny dla osób potrzebujących życiowej stabilizacji. Sprzyja skrywaniu emocji natomiast w natłoku także w aukcja dobrym stężeniu będzie ograniczał nastrój.

W mieszkaniu odcienie brązu tworzą treść wygody oraz przytulności. Wiążemy je, gdy wybieramy sprawić ciepły nastrój. Mieszkania w pucharach są doskonałym, bo neutralnym, tłem dla indywidualnych kolorów. Szczególnie harmonijnie brąz będzie się harmonizować z pozostałymi barwami natury, jak zielenie, piaski czy błękity.