Zaczęła się budowa nowego zamku w Fordonie.

Reklama: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Zaczęła się budowa nowego biurowcu w Fordonie. Występuje on przy ulicy Wyzwolenia na miastu Tatrzańskim. Prace budowlane mają zakończyć się latem przyszłego roku.

Dotychczas w ostatniego standardu domach na gruncie największej bydgoskiej dzielnicy odnalazło się około 700 mieszkań. Kryją się one w 10 blokach przy ul. gen. Bora-Komorowskiego i nowych dwóch przy ul. ul. Gieryna i Posłusznego. To wprawdzie nie koniec inwestycji towarzystwa w Fordonie.

Powstaje on na planie litery „L”, na niezagospodarowanej działce pomiędzy ulicami Wyzwolenia i Zaruskiego. Dom będzie traktował płaski dach i stanie podpiwniczony. Założono w nim 44 miejsca o wielkości od 38 do 74 metrów kwadratowych. Zgodnie z nowoczesnymi trendami bezpieczeństwa, w obiekcie nie przewidziano instalacji gazowej – w kuchniach będą kuchenki elektryczne. Wentylacja grawitacyjna mieszkań została zastąpiona nowszym rozwiązaniem wspomaganym mechanicznie tzw. wentylacją hybrydową. Mieszkania zostaną zaopatrzone we każde standardowe instalacje wewnętrzne też w wszystkim zakresie wykończone. Wszystkie media będą opomiarowane indywidualnie dla każdego pomieszczenia. Zagospodarowanie terenu wokół budynku obejmuje: utwardzone drogi, chodniki, miejsca parkingowe, prostą oraz wielką zieleń oraz oświetlenie zewnętrzne terenu lampami energooszczędnymi. Koszt tej inwestycji to 5,3 mln zł.

Wcześniej rozpoczęto pierwszy rzut budowy osiedla przy ul. Bortnowskiego na osiedlu Niepodległości. Prace przy pierwszym bloku kosztują 2,3 mln zł. – Mieszkania czynszowe bawią się niezmiennie znacznie intensywnym zainteresowaniem. Dlatego tworzymy warunki do podejmowania kolejnych inwestycji w ramach budownictwa społecznego. W budżecie Bydgoszczy na 2017 rok na wsparcie spółki zarezerwowaliśmy 1,1 mln złotych. Na liście liczących na utrzymanie prowadzone przez Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego znajduje się dziś ponad 3200 osób! Dotąd komunalna spółka wybudowała 1244 występowania na wynajem dzięki pomocy gminy, preferencyjnym kredytom oraz partycypacji najemców. Ponad część tych pomieszczeń stanęła w Fordonie. Finał coraz bliżej Jak wspomnieliśmy, w ubr. rozpoczęto budowę nowego bloku przy ulicy Bortnowskiego. Zaplanowano go jako inwestycję kameralną, z 22 mieszkaniami. Są prace na świeżej kondygnacji konstrukcji. Budynek liczy pięć kondygnacji i, w oddzieleniu od drugiego bloku na mieście Tatrzańskim, nie będzie podpiwniczony. W bloku, dla wygody mieszkańców, zaprojektowano m.in. komórki lokatorskie dla wszystkiego miejsca, suszarnię, wózkownię, umieszczenie na rowery oraz windę. Przy Bortnowskiego trwa montaż stolarki okiennej. Wcześniej skończyły się niemal wszystkie rzeczy powiązane z siecią sieci i doda wodno-kanalizacyjnych. Planowany koszt to cztery mln zł.