Zatytułowała się „Kraniec”, ponieważ później

Kukiz’15 przygotował projekt ustawy dotyczącej pałaszowania alkoholu w położeniach zbiorowych. Gdy tłumaczył we „Wstajesz i wiesz” w TVN24 poseł Jakub Kulesza, obóz chce, by owo samorządy decydowały który alkohol i w jakich miejscach wolno pić.

Kłopoty klubu PKP…
czytaj w dalszym ciągu »
Kulesza przypomniał, że ustawa w bieżącym układzie była napisana w 82 roku. – Według legendy inwokację do niej pisał sam generał Jaruzelski – dodał.

Podkreślił, że propozycje Kukiz’15 nie mają na celu uwierzytelnienia picia alkoholu w przestrzeni globalnej, tylko przekazanie decyzyjności w tej sprawie na samorządy.

Napomknął, że decydowałyby one jaki alkohol, na jakich kanonach i dokąd można spożywać.

– Obecne przepisy mówiące o tym, że nie wolno spożywać alkoholu w lokalach szkoleniowych, akademikach, są przepisami martwymi. Jeśli owo istnieje odgórna uregulowanie, to z trudem jej przestrzegać – zakomunikował.

Agnieszka Pomaska z PO stwierdziła inicjatywę Kukiz’15 wewnątrz ciekawą. – Jestem za – przyznała.

– Nie ukrywam, że kiedyś rozmawialiśmy o tym, żeby to ewentualnie wpisać do programu. Gdyby taka propozycja się pojawi, to ja chętnie ją wesprę – dodała.

Mandat za picie „poniżej chmurką”

Zgodnie spośród art. 14 ust. 2a ustawy o wychowaniu w trzeźwości oraz przeciwdziałaniu alkoholizmowi „zabrania się żarcia napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem terytoriów wyszperanych do ich spożycia na miejscu, w artykułach sprzedaży tych napojów”.

Za picie alkoholu w miejscu niedozwolonym grozi mandat kary w wysokości 100 zł.

Autor: js/ja / Źródło: tvn24
Zasady forum

Umieszczane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi obligacji za treść wierze.

Po chwilowym ochłodzeniu od chwili jutra zacznie się duże ocieplenie. czytaj potem »

Mówi Sebastian Kaleta, rzecznik Ministeria Sprawiedliwości. zobacz więcej »

Reprezentacja Polski w wyjazdowym meczu kasacji mistrzostw świata z Kazachstanem zagra na przesadnej murawie. zobacz »

Jak tłumaczył we „Wschodzisz i znasz” w TVN24 poseł Jakub Kulesza, obóz chce, by to samorządy decydowały jaki napój alkoholowy zaś w jakich miejscach można pić. zobacz więcej »

Oznajmiło we wtorek Biuro Bezpieczeństwa Nacjonalistycznego. czytaj dalej »

Mariusz L. przed sądem nie stanie, aliści dla matki 5-latki wypadek nie istnieje zakończona. zobacz więcej »

Bakę wartą blisko 2 miliony złotych ogarnęliby funkcjonariusze Kierowniczego Biura Śledczego Policji zaś Straży Granicznej. zobacz więcej »

Syreni gród w punkt Londynu może jeżyć się się finansowym poświęceniem Europy – zapisuje „Financial Times”. zobacz więcej »

Nadzwyczajna sytuacja pogodowa nad Oceanami. Specjaliści myślą, że być może za owo odpowiadać zjawisko El Nino. studiujże dalej »

Nie wszyscy miarkują, urzędnicy potwierdzają. Materiał magazynu „Polska i świat”. zobacz więcej »

Mieszkańcy Kemerowa na Syberii masowo dzwonili na numer alarmowy obawiając się eksplozji jądrowej lub wybuchu w pobliskiej sztolni. (2016 Cable News Network inc. All rights reserved) dostrzeż więcej »

Biuro reprezentanta praw człowieka Ukrainy odwołało w poniedziałek władzom obwodu odeskiego segregację Romów, których przepędzono z osobistych domów po zabójstwie 8-letniej młódce. Wypełniłby go najpewniej pewien z członków romskiej społeczności. zobacz »

W planie „Fakty po Faktach” gościła minister cyfryzacji. zobacz więcej »

W „Plamie nad i” Andrzej Rzepliński skomentował działania prokuratury, która bada, czy prezes TK nie przyjął się niedopełnienia obowiązków lub wykroczenia upoważnień. zobacz więcej »

To powiedzenia niegodne prezydenta – mówił w „Faktach po Faktach” lider Nowoczesnej Ryszard Petru. ujrzyjże »

Ze obserwatorem zajścia, który wykonał nagranie, rozmawiał sprawozdawca planu „Polska natomiast Świat”. zobacz więcej »

Ściskało być 269 mogił, jednakże zmarłych okazało się istnieć ponad dwa razy więcej. czytaj dalej »

„Coś mi odcumowało”– w rzeczy samej śledczym tłumaczył swoje czyn 47-latek. czytaj dalej »

Przez lata miał gwałcić dwie córeczki; jedna z nich, po sześciu latach gehenny, popełniła samobójstwo. zobacz »

Kierowca jadący przed autem pana Bartosza nie odprawił na pasach, nie zajrzał na znaki i wjechał w mającego dominacja fiata. (Bartosz Tokarz) zobacz więcej »
Lampka ostrzegawcza dla inwestorów. Przekarmia bariera biliona złociutkich zadłużenia

W przyszłym roku dług Język ojczysty zaczerpnie prawie 55 proc. PKB. To jakiś spośród najgorszych wyników od dwóch dekad i lampka ostrzegawcza dla inwestorów – zapisuje „Puls Biznesu”. odczytujże dalej »
Apelacja polityka odrzucona, egzekucja „to tylko kwestia czasu”

Zdanie Najwyższy Bangladeszu pogardziłby we wtorek apelację czołowego polityka opozycyjnej partii fundamentalistów islamskich Dżamaat-i-Islami, Mira Quasema Alego, w sprawie wyroku śmierci w ciągu zbrodnie popełnione w 1971 r. podczas wojaczki z Pakistanem o niepodległość. zobacz więcej »

Co wiadomo o najbezpieczniejszym wozie świata? Materiał „Faktów z zagranicy” w TVN24 Dwakroć. zobacz więcej »

Monica Puig, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, odpadła w I rundzie US Open. Portorykanka uległa na Flushing Meadows Chince Zheng Saisai 4:6, 2:6. zobacz »

Francuski paralotniarz Antoine Girard dopierdolił rekord świata. (ENEX) zobacz więcej »

Hanna Goor – gwiazdka izraelskiej estradzie muzycznej – wywołała skandal. odczytuj dalej »

była już Austria. W XIX wieku obok Warszawy stacja w małych Maczkach była najważniejsza na linii warszawsko-wiedeńskiej sekwencji żelaznej. pojmuj więcej »

Fortel Mleczna obserwowana na Słowacji w miejscowości Tachty, niedaleko węgierskiej granicy. Fot: PETER KOMKA/FACJAT/EPA