Żebym Ci rzekł, że trzeci środek po alkoholu i papierosach pod względem energii i wielkości uzależnionych osób na świecie

Jeśli Ci powiedział, że trzeci środek po alkoholu i papierosach pod względem sile i ilości uzależnionych kobiet na świecie, który sieje w systemie ludzkim równie poważne zniszczenia jest poprzez większość ludzi ( w niniejszym dzieci) powszechnie spożywany – bez problemu ważna go odebrać w wszelkim sklepie – i mało tego – nikt się tymże nie interesuje i nikt o owym nie mówi. Uwierzyłbyś? Gdybym powiedział Ci, ze jeden miał często również z 99% prawdopodobieństwem jeszcze go otrzymujesz z okresu do czasu, i żyć może kilka razy dziennie? Nie przypuszczasz?

Zmęczenie, stres, depresje, senność, zawroty głowy to chorobie na jakie uskarżamy się coraz częściej. Wizyta u lekarza nie wnosi nic nowego, a diagnoza niepokój, środki uspakajające, albo skierowanie na dalsze badania budzą niezadowolenie. Bardziej trwali zaczynają jazdę po lekarzach, jednak większość z nas stwierdza, że jeśli swoje ciało nie odbiega zbytnio od umowy nie istnieje ciągle tak źle i poprzestajemy na tym. Tymczasem wiele nowych schorzeń, zarówno fizycznych, jak również psychicznych ma bezpośredni kontrakt ze spożywaniem czystego rafinowanego cukru czyli sacharozy.

Nadmiar cukru wywiera silny negatywny skutek na funkcjonowanie mózgu, powoduje senność i drastyczny spadek naszej zdolności opinie i mienia.

Już 1957 roku dr William Coda Martin sklasyfikował cukier rafinowany jako truciznę,.. skoro jest on pozbawiony swoich sil witalnych, witamin a substancji mineralnych. To, co zostaje, zawiera czyste, rafinowane węglowodany. Lecz więc co usunięto – białka, witaminy i substancje mineralne są przyczyną niekompletnego metabolizmu cukrów i zawierają rodzenie się toksyn takich jak kwas pirogronowy lub inne cukry. Kwas pirogronowy zbiera się w mózgu a układzie nerwowym, a inne cukry w czerwonych ciałkach krwi. Zakłóca to oddychanie komórek i dostarcza brak dostatecznej dawek tlenu potrzebnego do właściwego funkcjonowania systemu.